Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Święto Poezji Polskiej w SP 27

W Piątek 29 marca odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Recytatorski LUBIĘ POEZJĘ. Odbywał się on w dwóch etapach. O 9.15 jury w składzie: Karol Świtajski - przewodniczący (reżyser takich spektakli jak „Chłopcy z Placu Broni”, „Okruchy życia”), Pani wicedyrektor Anna Krause oraz Ewa Pilarska miały nie lada trudność w wyborze laureatów. Do konkursu wytypowano 23 osoby z klas IV-VII. W kategorii recytacja dwa pierwsze miejsca zdobyły: KAJA WOŹNICA z klasy Vd oraz ANNA GRZYBOWSKA z klasy VI a. W kategorii poezja śpiewana-MICHALINA MACIĄGOWSKA z klasy VII a oraz NEL ORNOWSKA z klasy Vd.
Wyróżnienia zdobyły: Barbara Baryła IVa, Alicja Zawadą Vc, Hanna Świątek Vc, Maria Andrzejewska Vc, Natalia Gałęzowska IVa.
Drugi etap rozpoczął się o 10.30 na dużej sali gimnastycznej. Zebrały się na niej wszystkie dzieci z klas 0-III. Jury w składzie: Karol Świtajski-przewodniczący, Anna Krauze, Beata Kuźniewska oceniały 22 wykonawców. Wybór był trudny, poziom wyrównany. Jury przyznało dwa pierwsze miejsca w kategorii recytacja uczniom klas pierwszych: Ewie Wałachowskiej z klasy Ia oraz Aleksandrowi Najder z Ib. 
II miejsce: Nadia Kołelis IIB, Mila Rózicka IIIa, Łukasz Zujewski
III miejsce: Martyna Antkowiak IIA, Pola Szałucha IIIa 
W tej kategorii wiekowej wyróżnienia zdobyły: Szymon Wierejko IIIb, Alicja Fraczek 0, Borys Galant 0.
W kategorii poezja śpiewana pierwsze miejsce zajęła Laura Pocheć z klasy IIB.
Na zakończenie wystąpił Konrad - młody aktor, który występuje w spektaklu „Chłopcy z Placu Broni”. Zaśpiewał piosenkę o Nemeczku.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY. 
Osoby, które zajęły pierwsze miejsca będą reprezentowały nasza szkołę w XV Rejonowym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej, którego organizatorem jest II Zespół Szkół Społecznych STO w Gdańsku.
Odbędzie się on 24-26 kwietnia 2019 roku w siedzibie szkoły organizatora.

55831567 666805707074111 6767785813204795392 n

Statystyka

Dzisiaj1626
Wczoraj3045
Tydzień14985
Miesiąc65130
Wszystkie3939270

Visitor IP : 54.92.148.165 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb