Rekrutacja 2019-2020 - OŚWIADCZENIE WOLI

Rodzice uczniów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego i klas I w terminie

28 marca od godziny 8.00 do 03 kwietnia do godziny 15.00 

składają OŚWIADCZENIE WOLI.

OŚWIADCZENIE WOLI ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY - TU DO POBRANIA

OŚWIADCZENIE WOLI KLASA I - TU DO POBRANIA

WAŻNE!!! Oświadczenia woli do klasy pierwszej NIE składają rodzice uczniów kotynuujących naukę w naszej szkole (tegoroczna zerówka) oraz rodzice uczniów obwodowych.

 

R

E

K

R

U

T

A

C

J

A

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole (podsumowanie)

NPRCz

W br. szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, w tym zakup nowości czytelniczych.
Kwota przyznanego wsparcia finansowego wyniosła 15 000 zł (12 000 zł to środki pochodzące z dotacji, a 3 000 zł wkład własny organu prowadzącego szkołę).
Z pieniędzy zakupiono 842 książki, które zostały specjalnie oznaczone i wyeksponowane w bibliotece. Zakupy książek były konsultowane z uczniami, którzy we wrześniu głosowali na „Książki naszych marzeń w bibliotece szkolnej”, a także z nauczycielami i rodzicami.
W oparciu o nowo zakupione książki w bibliotece realizowano wiele działań promujących czytelnictwo.

 program rozwoju czytelnictwa

- we wrześniu powstało liczące około 25 osób Koło Przyjaciół Biblioteki, którego członkowie nie tylko pomagali wypożyczać książki i porządkować księgozbiór, ale aktywnie uczestniczyli w organizacji konkursów oraz imprez czytelniczych
- nawiązano współpracę z kołem dziennikarskim, którego członkowie redagowali recenzje nowości wydawniczych zakupionych w ramach Programu i zamieszczali je w gazetce szkolnej
- w październiku w związku z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ogłoszono w bibliotece „Słodkie czwartki” oraz zorganizowano konkurs „Zrób selfie z książką”, w którym wzięli udział uczniowie z klas III – VII
- w grudniu ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się akcja „Wypożycz sobie prezent na święta (każdy uczeń mógł wziąć udział w zabawie i wypożyczyć jedną pięknie zapakowaną książkę, nie znając jej tytułu i autora) oraz konkurs literacko – plastyczny dla klas I - VII „Złóż życzenia ulubionemu bohaterowi literackiemu”
- w styczniu odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki, dla których członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali przedstawienie teatralne oraz wykonali pamiątkowe zakładki do książek
- w styczniu klasa 7a uczestniczyła w warsztatach „Po co nam biblioteki i co robić, żeby się nie nudzić” zorganizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczna w Gdańsku filię nr 9
- w czerwcu nasza biblioteka wzięła udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w czasie której odbyła się gra szkolna „W poszukiwaniu zaginionej książki” oraz konkursy literackie i plastyczne nawiązujące do treści książek zakupionych w ramach NPRCz (głównie o tematyce detektywistycznej)
- w bibliotece ruszyła też akcja bookcrossing „Uwolnij książki, dziel się z innymi”.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wszystkie klasy realizowały również projekty czytelnicze z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki np. kl.1b projekt „Rodzice dzieciom”, kl. 2a „Książka łączy pokolenia”, kl. 2b „Podróż po Europie z bohaterami ulubionych książek”, kl. 3b „Skarpetkowe wariacje – ku wielkiej przygodzie z zagubionymi skarpetkami”, kl. 6 „Moja ulubiona książka z biblioteki szkolnej” (prezentacje multimedialne), kl. 4a i 5b „Warto je przeczytać – projektowanie i wykonywanie obwolut” oraz przygotowanie gier planszowych do wybranych lektur, kl. 4c „Przygoda z książką” (lapbooki, prezentacje multimedialne) oraz „Nowe przygody Kajko i Kokosza” (komiks)
Efekty pracy uczniów - wspaniałe labboki, komiksy, gry i prezentacje multimedialne można było obejrzeć w bibliotece.
Dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa wyraźnie wzrosło czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły oraz ich zaangażowanie w konkursach, projektach i akcjach czytelniczych.


Joanna Niwińska
Ewa Pilarska

Statystyka

Dzisiaj29
Wczoraj1036
Tydzień11230
Miesiąc97145
Wszystkie3667172

Visitor IP : 3.95.63.218 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb