Telefony w szkole

TELEFON w życiu hmmm.... dziecka i rodzica!

Strefy wolne od telefonów :)

Od dzisiaj obowiązują w szkole

Strefy wolne od telefonów!

Należą do nich:

- Strefa dla Rodziców (akwarium)

- szatnia szkolna

- szatnie przy sali gimnastycznej

- sala gimnastyczna

- hamakownia

- biblioteka

- toalety

- stołówka

W tych miejscach obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów.

Temat używania telefonów jest bardzo trudny do rozwiązania. Strefy wolne od telefonów to pierwszy krok w walce z fonoholizmem.

Już niedługo poprzez GPE otrzymacie link do ankiety dotyczącej m.in. wykorzystywania telefonów przez dzieci.

Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że telefony to z jednej strony przekleństwo naszych czasów, z drugiej zaś, nasze funkcjonowanie bez nich wydaje się już niestety niemożliwe.

Miejmy świadomość, że używanie telefonów w szkole to jeden temat, drugi zaś to używanie ich poza szkołą, w domu, na ulicy.

Jestem zdania, że nie powinno się zabraniać jego używania, konieczna jest jednak rozsądna kontrola w jaki sposób jest on wykorzystywany.

Ostatnimi czasy borykamy się w szkole z cyberprzemocą.

Musicie drodzy Państwo mieć świadomość, że do komunikacji z dzieckiem wystarczy zwykły telefon.

Dając dziecku w prezencie smartfona z nieograniczonym dostępem do sieci tracicie kontrolę nad tym w jaki sposób będzie on wykorzystywany!

Już wkrótce Mikołaj przyniesie pod choinkę niejednego smartfona!

Czy macie Państwo świadomość w jaki sposób najczęściej jest, będzie wykorzystywany?

Ile czasu dziennie dziecko spędzi z nim czasu?

W jakie gry gra?

Czy telefon w nocy ładuje się czy może dziecko czeka, aż zaśniecie po to by "grać" do rana (niewyspane, zmęczone, często z tego właśnie powodu, idzie do szkoły)?

Czy wiecie Państwo jakiego języka dziecko używa w trakcie rozmów z kolegami, koleżankami?

Mieliście Państwo okazję poobserwować fejsy swoich dzieci? Jakie zdjęcia tam umieszczają? Jak niewybrednie potrafią komentować?

Czy znasz język sieci?

Czy wiesz, że Twoje dziecko nie zacznie czytać książek jeśli zabierzesz mu telefon, ale nie dasz dobrego przykładu?

ŻE to TY jako RODZIC odpowiadasz w jaki sposób smartfon Twojego dziecka jest wykorzystywany?

Jak wygląda wasza komunikacja w domu? Rozmawiacie jeszcze ze sobą czy już tylko piszecie do siebie?

Przedstawiciele Rady Rodziców wnioskują o całkowity zakaz używania telefonów na przerwach.

Czy jest to dobre rozwiązanie? Trudno powiedzieć, po wczorajszym apelu porządkowym liczba dzieci korzystająca z telefonów wyraźnie zmalała.

Proszę się spodziewać telefonów ode mnie z informacją, iż w moim przekonaniu Marysia/Kaziu nadużywa telefonu. Wówczas liczę na Państwa reakcję, rozmowę, zastanowienie się czy nie jest to moment, w którym warto poważnie porozmawiać.

Rozwiązać ten problem możemy tylko razem! Tylko i wyłącznie razem, faktycznie współpracując!

Dziękuję za inicjatywę RR, liczę na dalszą współpracę, zrozumienie zawiłości tego problemu i REAKCJĘ!

I pamiętajmy

"CO WRZUCAMY DO SIECI, JUŻ Z NIEJ NIE WYLECI :)"

(tak sobie wymyśliłem :)

Adam Perzyński