„Zdrowa” lekcja u pierwszaków!

„Zdrowa” lekcja  u pierwszaków!

U pierwszaków było dzisiaj tj.27.10.2016r. smacznie, zdrowo i kolorowo! To świetna okazja by mówić o zdrowiu i zasadach prawidłowego żywienia a przy okazji dobrze się bawić :). Dzięki udziałowi w warsztatach dzieci poznały poszczególne grupy składników pokarmowych oraz  ich wpływ na poszczególne funkcje organizmu oraz zagrożenia płynące z powstawania niedoborów pokarmowych. Dzieci , podczas zajęć poznały alternatywy dla niezdrowych produktów i nauczyły się samodzielnie tworzyć łatwe, zdrowe i wartościowe potrawy. Przekonały  się o szkodliwości wysoko przetworzonych produktów spożywczych, tj. chipsy, napoje kolorowe, barwione i aromatyzowane sztucznie słodycze itp. Była to niezwykle ciekawa i wartościowa lekcja!

Visitor IP : 18.222.22.244 1 Unknown - Unknown