Prawa Dziecka –warsztaty w kl 1b

W Polsce dnia 20 listopada– po raz trzeci w historii – obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.  Nasza klasa dzisiaj tj21.11.2016r zajęła się tym tematem. To dzień, w którym wyjątkowego znaczenia nabiera proste pytanie zadane dziecku: „Które prawo jest dla Ciebie najważniejsze?”

„To pytanie, które ma wartość tysiąca prezentów i jest kluczem otwierającym drzwi do świata pełnego tajemnic – świata dziecka, z którym nie wszystkim dorosłym jest po drodze, świata, który nierzadko przegrywa z codziennymi obowiązkami i zwyczajnym brakiem czasu. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to najlepsza chwila, aby tego klucza użyć”.

Tego dnia staraliśmy się przeanalizować (na nasze możliwościJ) przepisy Konwencji o prawach dziecka; poznaliśmy postać Janusza Korczaka i jego myśli które są ponadczasowe. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę „O prawach dziecka” w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych. Na koniec wykonaliśmy album  „Nasze Prawa- Ważna Sprawa” .

To święto jest nas wszystkich: dzieci i dorosłych. Czas uśmiechu, radości, refleksji, wartościowych  rozmów o dziecięcych potrzebach i  troskach, a także wspaniała okazja na zadanie niezadanych dotychczas pytań i próba znalezienia  na nie odpowiedzi….

Prawa Dziecka- Ważna Sprawa!!!!

Dsc 7415

Visitor IP : 3.147.103.8 1 Unknown - Unknown