Świąteczne spotkanie w kl Ib

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia.

Jest taka moc, co smutek w radość przemienia.

Jest taka siła, co spełnia marzenia.

To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia”.

Święta tuż, tuż i radosny okres przygotowań już od kilku dni panuje w naszej szkole i klasie. Pojawiły się piękne dekoracje: choinki, światełka, betlejemskie szopki, a wszystko po to, by w świątecznym klimacie móc zasiąść w gronie naszych  „klasowych rodzinek” i tym samym nie tylko wzmocnić bliskie i serdeczne relacje, ale także uczynić coś dobrego dla innych. W tym roku nasze pierwsze bożonarodzeniowe spotkanie odbyło się 9 grudnia 2016 o godz.18.00 i miało charakter rodzinnych, świątecznych warsztatów. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały piękne ozdoby choinkowe; przecudne bałwanki; stroiki; bombki własnego pomysłu;  dekoracje ścienne oraz przystroiły naszą klasową choinkę. W tle słychać było kolędy i zimowe piosenki  oraz ulubioną piosenkę Dzieci o …Św. Mikołaju. Najmłodsi mogli obejrzeć również bajeczkę o świętach Bożego Narodzenia. Rodzice i Dziadkowie, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania. Przybyli licznie całymi Rodzinami i przygotowali nie tylko mnóstwo materiałów do naszych twórczych „robótek ręcznych”, ale również zadbali o smakołyki (było ciasto, pierniczki; ciastka, ciasteczka ,owoce itp.). Wykonaliśmy także ozdoby na świąteczny kiermasz, którego dochód wesprze Fundację Hospicyjną im.Ks.E.Dutkiewicza. Radość tworzenia udzieliła się wszystkim (chociaż momentami miałam wrażenie, ku mojemu zdziwieniu,  że bardziej Rodzicom i DziadkomJ). Pomyślę o tym i wyciągnę wnioski na przyszłość przygotowując coś specjalnego tylko dla Nich. Na szczególną pochwałę zasługują Tatusiowie, którzy niezwykle  dzielnie i z dużym zaangażowaniem szyli, malowali, dekorowali itd.!!!  Brawo!!!! Wieczór spędzony w tak wyjątkowym gronie to niesamowite chwile połączone z radością bycia razem i radością wspólnego tworzenia.

Dziękuję pięknie!!!

Wdzięczna Paulina Kulpaczyńska

Znalezione obrazy dla zapytania choinka obrazki na fb

Visitor IP : 18.119.162.67 1 Unknown - Unknown