Wyjątkowy Dzień Dziecka w IB!!!!

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

Janusz Korczak

Podążając za mądrością słów Janusza Korczaka zrodził się w wspólny (rodziców i wychowawczyni klasy) plan  stworzenia naszym kochanym Dzieciom czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego tego dnia. Zabraliśmy dzieci z wizytą do „bajecznego”  ZOO!!! Takiego miejsca nie ma na naszym globie…. Przygotowani w odpowiedni strój i ekwipunek ruszyliśmy na spotkanie z „przygodą”. Dzieci otrzymały, specjalne bilety wstępu do jedynego takiego na świecie ZOO i z piosenką na ustach „Idziemy do ZOO” udaliśmy się na miejsce. Pan przewodnik nie tylko opowiadał nam o zwierzętach, ale  przygotował również ciekawostki  i zagadki z nimi związane. To jeszcze nic….. niektóre z tych zwierząt przybyły do  naszej klasy i wspólnie się z nami bawiły: pokazywały sztuczki; popisywały się, skakały; a nawet zatańczyły dla nas ZUMBĘ!!! Czegoś takiego nikt się nie spodziewał…. Na koniec zwierzaki nie tylko zaśpiewały Dzieciom „Sto lat” i złożyły życzenia, ale również zaprosiły do wspólnej  zabawy. Tańczyliśmy m.in. „ Wyginam śmiało ciało”  za królem Julianem, oczywiścieJ.  Po tak wspaniałej zabawie , koniecznie, musieliśmy zrobić sobie kilka pamiątkowych zdjęć i ochłodzić ….pysznymi lodami, które wręczał sam niedźwiedź  brunatnyJ!

Ktoś zapyta dlaczego to Zoo było takie wyjątkowe?! Bo przygotowali je wszyscy Rodzice uczniów z klasy IB!!! Każdy tego dnia miał swoją rolę do odegrania i spisał się NA MEDAL!!!

Wszyscy ( mali i duzi ) bawiliśmy się  tego dnia świetnie!!!  Bo przecież w każdym z nas drzemie dzieckoJ.

Uśmiech i radość Dzieci -bezcenna!!!

Gorące podziękowania kieruję do Pań: Magdaleny Pieniak i Doroty Jamroż-Janowicz za pomoc w przygotowaniu przepięknych dekoracji oraz w kwestiach związanych  z organizacją  imprezy!!!

Wdzięczna Paulina Kulpaczyńska:)

Podobny obraz