MasterChef Junior w kl.IIB!!!

Dzień 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.  W Polsce również bardzo się ta idea spodobała i szkoły organizują tego dnia „zdrowe zajęcia”

Wbrew pozorom przekonanie najmłodszych dzieci do zdrowego żywienia nie jest wcale takie trudne!

W naszej  klasie IIB odbyły się  zajęcia kulinarne ( I edycja klasowego MasterChef Junior) . Zajęcia nie dość, że smaczne i pachnące to były  jeszcze bardzo atrakcyjne dla dzieci. Przypomnieliśmy sobie piramidę zdrowego żywienia, zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń kuchennych  oraz zasady dbania o higienę podczas przygotowywania posiłków. Szkoła to nie tylko miejsce, w którym uczniowie zdobywają wiedzę, ważne jest jej praktyczne wykorzystanie. W czasie zajęć powstały  smaczne i kolorowe portrety, zwierzątka itp. zdrowe kanapki…. wszystko apetycznie wyglądało, a jak smakowało! Aż miło było popatrzeć, jak dzieci zajadają swoje "dzieła"!!!

Kto wie może wśród moich klasowych championów jest przyszły MasterChef Junior:)?! Od czegoś trzeba zacząć.....:)

Dzieciom tak bardzo się spodobało samodzielne wykonywanie kanapek, że  same wymyśliły sobie pracę domową: postanowiły  przygotować  swoim najbliższym zdrową i smaczną kolację na wzór dzisiejszego śniadania…. niektórym się udało!!! Praca domowa jak widać potrafi wyjść wszystkim „na zdrowie”!!!

Podobny obrazKucharze z  klasy IIB:):):)Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy.

Visitor IP : 3.138.141.202 1 Unknown - Unknown