Projekt edukacyjny „Podróż po Europie” w klasie IIB

Dnia 24 listopada 2017r. uczniowie klasy IIB  odbyli niezmiernie ciekawą i pouczającą podróż  po Europie. To owoc ich wspólnej pracy podczas projektu, z jakim dane im było się zmierzyć.

Prezentacja projektu składała się z dwóch części: I część dotyczyła prezentacji (w dowolnej formie)  przez poszczególne grupy wybranych krajów,  zaś drugą  część stanowiły m.in.: konkursy, quizy, krzyżówki, wspólne tańce, śpiew i  degustacja potrawJ.

Celem projektu  było zdobycie  wiedzy o wybranych krajach europejskich z zakresu różnych dziedzin: historii, geografii, kultury, sztuki, sportu;  gromadzenie informacji o życiu ludzi w wybranych krajach  oraz  rozwijanie umiejętności zasad pracy w zespole.

Wspólna praca  nad w/w zadaniem sprawiała Dzieciom ogromną radość:). Forma prezentacji przeszła moje najśmielsze oczekiwania: były prezentacje multimedialne; plakaty; makiety; wiersze; mini- książki kulinarne; stroje ( prawdziwy  strój szkocki;  piękna Hiszpanka, przystojny Francuz); pojawiły się  bohaterki twórczości A. Lindgren… Pippi. Dzieci przygotowały krzyżówki, quizy, kolorowanki, zagadki oraz pyszny poczęstunek!!! Dzień pełen emocji dopełniło wspólne śpiewanie i nauka tańcaJ.

Dzięki projektowi dzieci znają flagi wybranych europejskich państw , ich stolice; wybitnych twórców kultury i sztuki;  wybrane elementy historii danego państwa;  walory turystyczne, zabytki architektury i sztuki;  rozumieją potrzebę tolerancji wobec innych kultur, szanują ich odmienność i specyfikę. Potrafią planować i oceniać swoją pracę oraz  współpracować w zespole.

Ogromne podziękowania  za pomoc i  zaangażowanie w realizację w/w projektu kieruję do wszystkich  Rodziców, bez wsparcia których nie udałaby się nasza podróż po EuropieJ.

Wdzięczna Paulina Kulpaczyńska

DSC_0018.JPG                             DSC_0019.JPG