Mikołajkowo- świąteczna nocowanka w kl. IIB

W magiczny  piątkowy wieczór ,08 grudnia 2017r.,  klasa IIb spotkała się w murach szkoły na kolejnej…już trzeciej, w naszej karierze , nocowance!

W związku z nadchodzącymi Świętami  Bożego |Narodzenia postanowiliśmy wspólnie się do nich przygotować i w swoim gronie  poczuć namiastkę tych pięknych i radosnych chwil (w końcu jesteśmy taką małą, klasową rodzinką). Były warsztaty plastyczne na których wykonaliśmy przepiękne ozdoby choinkowe (część z nich powędruje na nasz szkolny kiermasz charytatywny- idea  niesienia pomocy innym bardzo nam odpowiada); wspólnie śpiewaliśmy poznane zimowe piosenki, kolędy i pastorałki; dekorowaliśmy  naszą salę; oglądaliśmy film o pewnym starszym, siwym Panu,  który jest ulubieńcem wszystkich Dzieci czyli o ….Św. Mikołaju. Jakież było nasze zaskoczenie kiedy po odbytym seansie filmowym  czekały na nas niespodzianki ukryte w zakamarkach  szkoły – m.in. zaproszenie na wyjątkowe przedstawienie do gdańskiego Teatru Miniatura połączone ze zwiedzaniem wszystkich jego  pomieszczeń; poznaniem aktorów  i warsztatami. Miejscem ukrycia listu było …terrarium jeża pigmejskiego w sali 208.  Ku naszej uciesze gospodarz był „na chodzie”.

Nie obyło się również bez słodkości:  przepysznych babeczek i… fontanny z czekolady!!!! Ten prezent wszystkich wprawił w osłupienie! Oczywiście najpierw była smaczna kolacja.

Po tym baaaardzo wyczerpującym, pełnym niesamowitych wrażeń, wieczorze… grzecznie, jak na aniołki przystało , poszliśmy spać.  Rano tradycyjnie  poranna toaleta, śniadanie, pakowanie  i …powrót do domu J. Jak zawsze radość mieszała się ze łzami, że to już koniec i trzeba wracać … Kolejna dawka emocji czeka nas już w maju na… 3-dniowej Zielonej Szkole. Oj, będzie się działo!!!

Było cudownie, bajecznie i świątecznie!!!

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i opiekę

Pani Dorocie i  Pani Kai J

Wdzięczna klasa IIb

wraz z wychowawczynią!