Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Detektywi z klasy IIB na tropie!!!

Detektywi z klasy IIB na tropie!!!

Zainspirowani  lekturą i postacią Detektywa Pozytywki  postanowiliśmy zgłębić tajniki m.in. daktyloskopii (jednej z technik śledczych) oraz innych pokrewnych technik kryminalistycznych. Założyliśmy biura detektywistyczne (każde miało swoją nazwę:„ Pasiasta zebra”; „Detektyw Lupa”; „Super piątka” „Cookie”; „Detektywi na plus”). Rozwiązywaliśmy trudne, ale bardzo ciekawe i niecodzienne zagadki ,a jedną z nich musieliśmy rozwikłać w terenie. Wykonywaliśmy  rysopisy poszukiwanych i odciski linii papilarnych. Każdy stworzył też swój portret pamięciowy. Jak na detektywów przystało byliśmy w posiadaniu profesjonalnego sprzętu w postaci lup, lornetki, mikroskopów (krew żaby i tkanka nerwowa była nr1), a nawet …centymetra krawieckiego. Wszystko było nam bardzo potrzebne do wykonywania zadań. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody ruszyliśmy  do szkolnego ogródka ( z lupami w dłoniach, notatnikami i linijkami) w poszukiwaniu ciekawych i fascynujących nas okazów ze świata przyrody. Zachwycało nas dosłownie wszystko. Chętnie „podglądaliśmy” ten świat z bliska. Ślimak zrobił furorę, a zaraz za nim kora jednego z drzew. Po powrocie narysowaliśmy nasze okazy w „powiększeniu” i szukaliśmy informacji na ich temat- prace wyszły piękne!!!

Nauka i omówienie lektury przez zabawę…. czy może być coś cenniejszego?

  Znalezione obrazy dla zapytania detektyw obrazy

  Detektywi z IIBJ

 

  Znalezione obrazy dla zapytania detektyw obrazy           Znalezione obrazy dla zapytania detektyw obrazy      Znalezione obrazy dla zapytania detektyw obrazy  

Statystyka

Dzisiaj2889
Wczoraj3951
Tydzień19902
Miesiąc57651
Wszystkie3450124

Visitor IP : 107.23.176.162 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb