Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Gdańskie Lwiątka z klas IIIa i IIIb z wizytą w Muzem Bursztynu.

Gdańskie Lwiątka z klas IIIa i IIIb z  wizytą w Muzem Bursztynu. 

W dniu dzisiejszym,5 września 2018r., uczniowie z klas IIIa i IIIb w ramach realizacji programu Akademii Gdańskich Lwiątek postanowiły wspólnie odwiedzić jedno z najmłodszych gdańskich muzeów- Muzeum Bursztynu. Siedzibą muzeum jest zabytkowy, unikatowy w skali Europy, gotycko-renesansowy Zespół Przedbramia ulicy Długiej, który iegdyś stanowił niegdyś kluczowy element fortyfikacji średniowiecznego Gdańska.

Muzeum Bursztynu w bardzo ciekawy sposób prezentuje historię powstania bursztynu, jego właściwości, pozyskiwanie oraz obróbkę  na przestrzeni dziejów. Mogliśmy obejrzeć unikatową kolekcję okazów przyrodniczych - bezcenny zbiór naturalnych form bursztynu. Zwiedzając wszystkie sale zobaczyliśmy znamienite zabytki sztuki dawnej – neolityczne wyroby bursztynnicze, zabytki pochodzące z czasów rzymskich i wczesnego średniowiecza. Najcenniejsze i najpiękniejsze obiekty pochodzą jednak ze ,,złotego okresu” rozwoju Gdańska, kiedy miasto było jednym z najważniejszych ośrodków rzemiosła bursztynniczego. Podziwialiśmy wiele wspaniałych zabytków sztuki dawnej, m.in.: szkatułki, ołtarzyki, medaliony czy sztućce.  Duże zainteresowanie, głownie żeńskiej części zwiedzających, wzbudziły współczesne wyroby rzemiosła artystycznego oraz nowoczesnej biżuterii. Byliśmy też w  Katowni gdzie znajdują się trzy cele więzienne, nawiązujące wyposażeniem i klimatem do ponurej tradycji tego miejsca.

Wspólna wycieczka bardzo nam się podobała i już planujemy kolejneJ.

Bardzo serdecznie dziękujemy za opiekę p. Sandrze Morawek i S.Elżbiecie!!!

Gdańskie Lwiątka z SP 27

wraz z wychowawczyniami

 

Podobny obraz

 

i

Statystyka

Dzisiaj4257
Wczoraj5193
Tydzień9450
Miesiąc97985
Wszystkie3155307

Visitor IP : 54.82.93.116 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb