Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Morska Przygoda w kl.IIIB z Panem Sławkiem!!!

Morska Przygoda w kl.IIIB z Panem Sławkiem!!!

W dniu dzisiejszym tj. 21 września 2018r., do  naszej klasy  zawitał Pan Sławek- tata Szymona, który  poprowadził dla nas bardzo ciekawe zajęcia w morskim klimacieJ. W czasie spotkania z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy  niezwykłych opowieści  o podróżach morskich , żeglarzach, wyprawach po oceanach pełnych przygód, o rozładunkach oraz  poznaliśmy wiele ciekawostek z  różnych zakątków Świata. Na mapie mogliśmy śledzić wędrówki statku polskiego do różnych portów na świecie, np. do Afryki, Australii, Chin- których długość poszczególnych rejsów wahała się od 5 – 6 miesięcy.  Bardzo zainteresowała nas historia żeglugi oraz rodzaje statków. Wiemy już czym są porty, jaką rolę pełnią  mariny i do czego służą latarnie morskie.

 Obejrzeliśmy też  piękne zdjęcia oraz  dowiedzieliśmy się, jak wygląda trudna i odpowiedzialna praca marynarza. Spotkanie zakończyło się licznymi pytaniami dzięki którym poszerzyły się nasze horyzonty i wzbogaciło słownictwo o nowe pojęcia związane z zawodem marynarza, morzem i żeglugą.

Ważne też było zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy na temat żeglugi morskiej, odkrywania nowych pasji, poszerzania wiedzy na temat innych kontynentów, kultury ludzi i żyjących tam zwierząt.

Mamy nadzieję, że spotkanie z p .Sławkiem rozpoczęło cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy przybliżą nam różne zawody i życiowe pasje.

DZIĘKUJEMY!!!

Wdzięczna klasa IIIb

wraz z wychowawczynią:)

 

Znalezione obrazy dla zapytania titanic obrazy

Statystyka

Dzisiaj2602
Wczoraj3136
Tydzień2602
Miesiąc69181
Wszystkie3355587

Visitor IP : 3.80.32.33 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb