Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Geometria w kl.3B przy użyciu …geoplanów!

Geometria w kl.3B  przy użyciu …geoplanów!

Zrozumienie pojęć  geometrycznych sprawia wielu uczniom, zwłaszcza szkół podstawowych, spore trudności, ale nie nam:)Nasza  klasa bardzo polubiła  geometrię: zeszyt  + liniuszek; zestaw geometryczny (z cyrklem na czele J) oraz nowiutkie geoplany to strzał w dziesiątkę!!! Szerokie możliwości  aktywności geometrycznej daje m.in. projektowanie ornamentów, czyli zdobniczych rysunków z powtarzającym się cyklicznie motywem. W tych ćwiczeniach wykorzystuje  się całą  swoją wiedzę matematyczną i geometryczną, doskonaląc jednoczenie umiejętności  posługiwania się przyrządami kreślarskimi.   Dzisiaj nie tylko tworzyliśmy ornamenty, ale  wykonywaliśmy ćwiczenia, które  miały na celu ułatwienie rozpoznawania i konstruowania figur płaskich. Zabawa była przednia!!!

Młodzi fani geometrii!!!

Znalezione obrazy dla zapytania geoplany obrazy

Statystyka

Dzisiaj2585
Wczoraj3136
Tydzień2585
Miesiąc69164
Wszystkie3355570

Visitor IP : 3.80.32.33 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb