Rekrutacja 2019-2020 - OŚWIADCZENIE WOLI

Rodzice uczniów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego i klas I w terminie

28 marca od godziny 8.00 do 03 kwietnia do godziny 15.00 

składają OŚWIADCZENIE WOLI.

OŚWIADCZENIE WOLI ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY - TU DO POBRANIA

OŚWIADCZENIE WOLI KLASA I - TU DO POBRANIA

WAŻNE!!! Oświadczenia woli do klasy pierwszej NIE składają rodzice uczniów kotynuujących naukę w naszej szkole (tegoroczna zerówka) oraz rodzice uczniów obwodowych.

 

R

E

K

R

U

T

A

C

J

A

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

„Królewska Gra” w klasie IIIB

„Królewska Gra” w klasie  IIIB

Nie od dziś wiadomo, że królewska gra rozwija  nie tylko wyobraźnię dziecka, ale poprawia koordynację ruchów czy też  uczy określania stron świata. Jest to mocna lekcja geometrii, która wspomaga ucznia w sposób przez niego niezauważalny. A my geometrię baaaardzo polubiliśmyJ!!! Gra w szachy wspiera dziecko  również w innych dziedzinach jak np. w matematyce, fizyce czy geografii. Pewien znany amerykański neurolog prof. Howard Gardner (twórca teorii Wielorakich Inteligencji), dwie spośród ośmiu definiowanych inteligencji: matematyczno-logiczną i przestrzenną - uzasadnia tylko przykładami szachowymi!

Szachy wywierają też istotny wpływ na psychikę dziecka. Uczą  nie tylko aktywnego działania pod presją, nie poddawania się w trudnych sytuacjach, ale uczą  odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji swoich decyzji- co jest bardzo ważne również w dorosłym życiuJ. Dziecko grające w szachy wprowadzane jest do radzenia sobie ze stresem i porażką. Wyrabiają się u  niego  też bardzo ważne umiejętności takie  jak opanowanie, koncentracja, determinacja, cierpliwość, wytrwałość i odwaga. Gra w szachy to niewątpliwie walka z przeciwnikiem, ale…… z zachowaniem zasad fair play!. Należy ją traktować jako świetną rozrywkę i udaną zabawę, która ma nam sprawiać  wiele radości i przyjemności.

Pamiętajmy, spośród szerokiej gamy gier (w tym m.in. gier planszowych) to właśnie szachy mają największy wpływ na kształtowanie m.in. zdolności matematycznych.

My właśnie się tego uczymy podczas innowacji DNA Edukacji. Po wprowadzeniu teoretycznym; poznaniu historii pewnego króla i jego mędrcy, dzięki któremu szachy stały się właśnie grą „królewską” i zagościły w wielu domach, przyszedł czas na pierwsze próby….wspólnej gry. Emocji było sporrrroJ. Dzieci z dumą opowiadały , że w swoich domach grają  w szachy z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem i widać że wiele już potrafią.

Z wielką chęcią dzielą się swoją wiedzą z rówieśnikami. To wspaniałe!!! Jestem dumna, że mam w klasie liczną grupę małych „ekspertów”J.   

Młodzi Szachiści z kl. IIIB

 

Znalezione obrazy dla zapytania szachy obrazy

 

Statystyka

Dzisiaj1345
Wczoraj4153
Tydzień9685
Miesiąc95600
Wszystkie3665627

Visitor IP : 54.82.119.116 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb