Oskar i Pani Róża

W poniedziałek -  12 marca o godz. 9.40 wyszliśmy całą klasą  na spektakl teatralny, pt. "Oskar i Pani Róża". Spektakl przedstawiał świat chorego na białaczkę chłopca o imieniu Oskar, który staje przed wyrokiem śmierci. Dowiaduje się, że pozostało mu 12 dni życia... Chłopiec zaprzyjaźnia się z wolontariuszką o imieniu Róża, która staje się jego zaprzyjaźnioną ciocią. To właśnie ona wpada na pomysł pisania listów do Boga, a także traktowania każdego dnia życia jako dziesięciu lat. Towarzyszy chłopcu w jego krótkiej drodze i stara się ją oswoić. Zaczarowuje dla niego czas... Pomimo dość smutnej tematyki choroby, śmierci, poczucia osamotnienia, spektakl był bardzo pogodny, pełen optymizmu a czasami wręcz zabawny. Polecam każdemu.
Oliwia Dudek

Udział w spektaklu teatralnym "Chłopcy z Placu Broni"

10 stycznia odbyła się wycieczka do Multikina na spektakl pt. „Chłopcy z Placu Broni’’. Była to adaptacja powieści węgierskiego pisarza Ferenca Molnara. Obejrzeliśmy poruszającą historię o dwóch grupach chłopców rywalizujących o plac do gier i zabaw. Jedni nazywali się „Chłopcami z Placu  Broni”, drudzy – „Czerwonoskórzy”. Obie grupy wykazały się odwagą i poświęceniem, by bronić swojego miejsca. Największym bohaterem był chłopiec o imieniu Nemeczek, który w obronie Placu oddał życie.  Za sprawą teatralnych zabiegów plac broni stał się miejscem, w którym   królowała dziecięca wyobraźnia, a walka chłopców o ich własą przestrzeń, przeobraziła  się tak naprawdę w miesce symbolizujące  „małą ojczyznę”, gdzie wyznaje się takie wartości jak przyjaźń, honor czy lojalność wobec przyjaciół. Ciekawe kostiumy i piękna scenografia  przeniosły nas  na ulice dawnego Budapesztu, pozwoliły uruchomić  wyobraźnię czyniąc spektakl niezapomnianym.

Maja Górecka

Wigilia w klasie IV A

W dniu 22.12.2017 klasa IV A obchodziła Wigilię klasową. O godzinie 10.00 rozpoczęły się jasełka. Wszyscy ładnie odegrali swoje role, a nasza klasa miała przyjemność zaśpiewać kolędę pt. ,,Oj maluśki,maluśki''. Później wróciliśmy do klas. Zaczęliśmy ucztę. Po podzieleniu się opłatkiem przyszła pora na długo wyczekiwane prezenty. Każdy cieszył się ze swojego podarunku. Następnie pokolędowaliśmy trochę. Potem przyszedł czas na pożegnanie się i rozejście się do domów. Wszystkim rodzicom, uczniom, Pani Joannie Dulek, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy : Wesołych, spokojnych oraz radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Do zobaczenia w 2018!

Jakub Kreczman

Wizyta klasy 4 a w Gdańskiej Straży Miejskiej

29 listopada całą klasą pojechaliśmy do siedziby Sstraży Miejskiej w Gdańsku. Podróż tramwajem trwała około 30 min. Na miejscu przywitał nas Pan Przemek pracownik straży, który opowiadał nam o segregowaniu odpadów. Obejrzeliśmy też filmik o ekologii, którego bohaterami byli Adam i Ewa. Po zakończonej prezentacji otrzymaliśmy karty pracy oraz drobne upominki, nawiązujące treścią do tematu warsztatów. Niespodzianką było spotkanie z psem straży miejskiej MARLEJEM. Wszyscy byli zachwyceni – ja szczególnie J. Po zakończonej wizycie w Straży Miejskiej czekała nas kolejna niespodzianka, czyli obiad w KFC. Gdy wszyscy się już najedli, z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły. To był dardzo udany dzień!

Oliwia Dudek, klasa  IVa

Andrzejki w klasie 4 a

29 listopada na lekcji wychowawczej odbyły się klasowe Andrzejki. Przygotowaliśmy wiele wróżb, takich jak przekuwanie papierowych serc, ciastka z wróżbami, lanie wosku, losowanie kolorowych karteczek, wrzucanie pieniążka 1 groszowego do pudełka oraz odnajdywanie swoich szczęśliwych numerków, które zdradzały nasze charaktery. To był wyjątkowo udany dzień, ponieważ wszyscy bardzo dobrze bawiliśmy się.

Maja Górecka kl. IV a

Visitor IP : 54.162.128.159 1 Unknown - Unknown