Fotokronika klasy VA

Czytaj więcej: Fotokronika klasy VA

Malowanie sali nr 2

Drodzy Rodzice,

w sobotę 1.10.2016 r. będziemy malować naszą salę. Wszystkich chętnych zapraszam z wałkami, pędzlami i z zapałem do pracy do szkoły na godzinę 9:30.

Będę na Państwa czekała. Szczegółowe informacje znajdują się w mailu przesłanym przez Panią Maję Żemojtel.

Do zobaczenia,

Ewa Pilarska

Gra terenowa klas trzecich na Westerplatte

Dnia 16.09.2015r. uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami wzięli udział w grze edukacyjnej „Westerplatte – znajdź klucz do historii” przygotowanej przez Muzeum II Wojny Światowej.

Celem gry edukacyjnej było przybliżenie historii Westerplatte i zapoznanie z obiektami znajdującymi się na półwyspie. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i otrzymywali zadania, które poprzez rozwiązywanie historycznych zagadek w formie zabawy zdobywali wiedzę, ucząc się jednocześnie pracy w zespole. W grze edukacyjnej brali również udział rekonstruktorzy, którzy pomagali uczniom wykonywać zadania oraz opowiadali o wyposażeniu i umundurowaniu żołnierzy w okresie II wojny światowej. Dodatkową atrakcją dla uczniów były przejazdy drezynami na terenie dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej.

Wycieczka na Hel kl.3a

Dnia 11.09.2015r. uczniowie kl.3a uczestniczyli w bezpłatnej wycieczce na Hel, dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Morskich i pani Beaty Mont. Rejs rozpoczęliśmy z przystani na Targu Rybnym katamaranem ,,Opal”, a chętni uczestnicy podróży mieli nawet okazję zostać ,,kotkami”.

Na Helu z ciekawością obejrzeliśmy karmienie szarych fok. Dowiedzieliśmy się, że nie należy wrzucać pieniędzy do wody, ponieważ foki je połykają, a to szkodzi ich zdrowiu.

Zaopatrzeni w pamiątki z wycieczki, pełni morskich wrażeń i nowej wiedzy o fokach, wróciliśmy szczęśliwi do Gdańska.

Visitor IP : 54.162.128.159 1 Unknown - Unknown