W Krainie Wiedzy

DSC07726Piątek 26 października 2012 roku był dniem wyjątkowym dla uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku. Wraz z zaproszonymi gośćmi, Dyrektorem Szkoły oraz swoją wychowawczynią przenieśli się do Krainy Wiedzy, w której czekał na nich pierwszy w życiu poważny egzamin-Sprawdzian Wiedzy i Umiejętności. Przebrani w stroje małych żaczków oraz Króla (w tej roli Dyrektor Szkoły-Adam Perzyński) i Królowej (wychowawczyni klasy pierwszej-Anna Krause) doskonale oddali atmosferę średniowiecznego królestwa.

DSC07630Król Adamus Pierwszy oraz Królowa Krainy Wiedzy przepytywali Żaczków, którzy przybyli pobierać nauki w ich Krainie, z wiadomości na temat Polski oraz Szkoły. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały symbole Królestwa-flagę, uśmiech oraz sowę.

Jednym z zadań było zaprezentowanie parze królewskiej umiejętności wokalnych-Żaczki zrobiły to śpiewając piosenki „Biegnie kreda po tablicy” oraz „Pierwsza klasa”, która doskonale opisuje naszą Szkołę słowami „choć niewielka, lecz wesoła”.

DSC07635

Największe owacje małe Żaczki otrzymały za perfekcyjnie wykonany walc, który wywołał wzruszenie wśród licznie zebranych gości.

DSC07683Po części artystycznej nastąpił uroczysty moment ślubowania, którego tekst wygłosiła wzruszona Królowa Krainy Wiedzy. Następnie Król Pasował każdego z Żaczków na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku.

Niespodzianką dla wszystkich było ślubowanie rodziców pierwszoklasistów, które odczytała pani Ewa-mama Igora.

Swoją obecnością zaszczycili nas Radni Miasta Gdańska-Beata Wierzba, Wojciech Błaszkowski, Szymon Moś, Wiesław Kamiński, Grzegorz Strzelczyk oraz Jacek Teodorczyk, a także Radni Dzielnicy Wrzeszcz Górny-Arkadiusz Kowalina i Janusz Sokołowski.

Zdjęcia z tego niesamowitego dnia znajdują się w galeriach: część pierwsza oraz część druga i trzecia.

Miesiąc19209

Visitor IP : 3.145.166.7 1 Unknown - Unknown