III Szkolny Konkurs Informatyczno - Językowy

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Szkolnym Konkursie Informatyczno - Językowym dla klas 0-VI. Klasy 0-III wykonują prace w programie PAINT (włącznie z wpisanym w obrazek tekstem) oraz samodzielnie ją opisują . Klasy IV-VI wykonują pracę pisemną w edytorze tekstu, do którego wklejają stworzony przez siebie obrazek w edytorze graficznym.

Przedstawiamy tematy dla poszczególnych grup wiekowych:

KLASA "0"

It's me! - Narysuj siebie oraz napisz o sobie 2-3 proste zdania w języku angielskim.

KLASA 1

My favourite pet - Narysuj swoje ulubione zwierzątko domowe i opisz je w języku angielskim w 2-3 zdaniach.

KLASA 2

My favourite cartoon character - Narysuj swoją ulubioną postać z bajki i opisz ją w języku angielskim w 3-4 zdaniach.

KLASA 3

My favourite sport character - Narysuj ulubionego sportowca i opisz go w języku angielskim w pięciu zdaniach.

KLASA 4

My hero - Narysuj swojego bohatera i opisz go w języku angielskim w 7 zdaniach. Pamiętaj o uzasadnieniu swojego wyboru.

KLASA 5

My country - Narysuj coś charakterystycznego dla Twojego kraju i opisz go w języku angielskim w 8 zdaniach. Pamiętaj o uzasadnieniu swojego wyboru.

KLASA 6

My favourite place to visit - Narysuj miejsce, które lubisz/chciałbyś odwiedzić i opisz je w 10 zdaniach. Pamiętaj o uzasadnieniu swojego wyboru.

Wydrukowane prace uczniowie składają u swoich nauczycieli języka angielskiego do 12 stycznia 2017 r.

Prace zostaną oceniane pod względem:

estetyki

samodzielności wykonania

pomysłowości

poprawności językowej.

Wyniki ogłosimy na stronie szkoły 10 lutego 2017 r.

Zachęcamy do licznego udziału!

Katarzyna Pająkowska-Dabrynin

Magdalena Pieniak