IV Szkolny Konkurs Informatyczno-Językowy - zgłoszenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Szkolnym Konkursie Informatyczno - Językowym dla klas 0-VII.

Klasy 0-III wykonują prace w programie PAINT (włącznie z wpisanym w obrazek tekstem) oraz samodzielnie ją opisują.

Klasy IV-Vwykonują pracę pisemną w edytorze tekstu, do którego wklejają stworzony przez siebie obrazek w edytorze graficznym.

Klasy VI-VII wykonują prezentację w Power Point.

Konkurs odbędzie się 19 lutego 2018 r. (poniedziałek) w sali informatycznej:

8.30 – 10.20 dla klas 0 – III

14.20 – 15.30 dla klas IV – VII

Zgłoszenia należy nadsyłać do soboty 17 lutego 2018 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Z uwagi na ograniczoną liczbę stanowisk komputerowych w pracowni, o udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń!!!

Przedstawiamy tematy dla poszczególnych grup wiekowych:

KLASA "0"

It's me! - Narysuj siebie oraz napisz o sobie 2-3 proste zdania w języku angielskim.

KLASA 1

Imagine you are a dog and describe yourself – wyobraź sobie, że jesteś psem, narysuj siebie i opisz w języku angielskim w 2-3 zdaniach.

KLASA 2

My favourite fairy tale character - Narysuj swoją ulubioną postać z baśni i opisz ją w języku angielskim w 3-4 zdaniach.

KLASA 3

My secret room - Narysuj swój wymarzony sekretny pokój i opisz go w języku angielskim w 6 zdaniach.

KLASA 4

My book hero - Narysuj swojego bohatera książkowego i opisz go w języku angielskim w 7 zdaniach. Pamiętaj o uzasadnieniu swojego wyboru.

KLASA 5

The food I like most - Narysuj swoje 3 ulubione potrawy i opisz je w języku angielskim w 8 zdaniach. Pamiętaj o uzasadnieniu swojego wyboru.

KLASA 6

The places I like – Przygotuj prezentację w Power Point na temat miejsca, które lubisz/chciałbyś odwiedzić i opisz je w 10 zdaniach. Pamiętaj o uzasadnieniu swojego wyboru. Prezentacja powinna składać się z 4 slajdów + slajd tytułowy.

KLASA 7

Great Britain and its landmarks – Przygotuj prezentację w Power Point na temat czegoś charakterystycznego dla Wielkiej Brytanii (przynajmniej 3 elementy) i opisz w języku angielskim (12 zdań). Ciekawostki mile widziane :) Prezentacja powinna składać się z 6 slajdów + slajd tytułowy.

Prace zostaną oceniane pod względem:

estetyki

samodzielności wykonania

pomysłowości

poprawności językowej.

Wyniki ogłosimy na stronie szkoły do 28 lutego 2018 r.

Zachęcamy do licznego udziału!

Katarzyna Pająkowska-Dabrynin

Magdalena Pieniak