Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Edukacyjny spacer po Gdańskiej Starówce oraz wizyta w Filharmonii Bałtyckiej

We wtorek 13.03.2018r. uczniowie klasy II a wybrali się na koncert do Filharmonii Bałtyckiej.

Po drodze, korzystając z pięknej przedwiosennej pogody postanowili poznać bliżej kilka zabytków Gdańskiej Starówki. I tak oto uczniowie stali się przewodnikami. Sumiennie przygotowali się do tej roli. Natalia, Adam, Karolina, Miłosz, Mila, Monika i Wiktoria niezwykle ciekawie opowiadali o Złotej Bramie, Dworze Artusa i Fontannie Neptuna. Następnie dzieci udały się do świątyni muzyki.

W Filharmonii Bałtyckiej na koncercie edukacyjnym „Dziecięcy kącik wielkich kompozytorów” uczniowie słuchali kompozycji pisanych dla młodych słuchaczy przez J. S. Bacha, W. A. Mozarta, F. Chopina, St. Moniuszki, W. Lutosławskiego – pięknych, mądrych, niekiedy poważnych, a czasem śmiesznych. 

Przed młodymi melomanami wystąpili artyści z entuzjazmem wykonując utwory dla dzieci oraz wirtuozowskie dzieła znane na światowych estradach. Zagrali zaśpiewali nie tylko klasycznie, ale także w gorących rytmach. Razem i osobno. Wystąpił także Akademicki Zespół Instrumentów Blaszanych w gronie aż szesnastu muzyków – trąbki, rogi, puzony, tuba, gitara basowa, perkusja.

Była więc potęgi moc.

Do szkoły dzieci wróciły pełne niezapomnianych wrażeń.

Małgorzata Chmiel

 

Statystyka

Dzisiaj3935
Wczoraj3031
Tydzień16997
Miesiąc54746
Wszystkie3447219

Visitor IP : 34.228.115.216 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb