Szkolny Konkurs Matematyczno- Polonistyczno- Przyrodniczy dla klas II-VII

Szkolny Konkurs Matematyczno- Polonistyczno- Przyrodniczy

pod hasłem:

„Baju, baju i już jestem w …wiosennym, matematycznym raju”  .

Konkurs jest adresowany do uczniów klas II – VII SP 27 w Gdańsku. Przedmiotem konkursu jest napisanie bajki związanej z matematyką w wiosennym klimacie.

• Konkurs jest podzielony na trzy  grupy wiekowe: klasy II –III; IV-V oraz VI- VII.

Bajka może być napisana wierszem lub prozą. Powinna być  wsparta ilustracjami. Musi posiadać tytuł. Bajka ma być napisana  samodzielnie!!!

• Wymagania odnośnie działań, które powinny być wykorzystane w bajce na  poziomie danej grupy (min.3)
  1. 1.klasy II -III
  2. Dodawanie i odejmowanie
    2. Mnożenie i dzielenie

3. Obliczenia czasowe, kalendarzowe i zegarowe.

1. 2.Klasy IV-V :
    Dodawanie i odejmowanie
    2. Mnożenie i dzielenie
    3. Potęgowanie
    4. Obliczanie pól
    5. Skala
  2. 3.Klasy VI-VII
  3. Dodawanie i odejmowanie ułamków
    2. Mnożenie i dzielenie ułamków
    3. Zamiana jednostek sześciennych
    4. Obliczanie objętości
    5. Zagadnienia dotyczące drogi, prędkości i czasu.
  • Termin  składania prac: do 6 kwietnia 2018r., godz.12.00. (prace przyjmowane tylko w wersji papierowej, format A4!).
    • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi  dnia 20.04.2018r.

Wyniki zostaną opublikowane na naszej  szkolnej stronie internetowej oraz FB.

• Bajki będą oceniane przez Komisję Konkursową, która zweryfikuje je pod względem:
    • powiązania z matematyką (+ różnorodność działań).
    • poprawności merytorycznej
    • wartości literackiej.

Od decyzji Komisji Konkursowej nie przysługuje odwołanie.

• Prace konkursowe należy składać u organizatorek  konkursu:

p. Pauliny Kulpaczyńskiej, w sali nr 2,  klasy II i III

p. Anety Wieczorek, w sali nr 208,  klasy IV- VII

Wszystkie prace zostaną zebrane w formie Szkolnej Kroniki Bajek Matematycznych i złożone w szkolnej BiblioteceJ z możliwością wypożyczenia jej i …oddaniu  się niecodziennej lekturze! Bajki będą  również bardzo cennym i niezmiernie ciekawym narzędziem do wykorzystania na lekcjach matematyki oraz edukacji wczesnoszkolnej przez naszych  nauczycieli.

Udział ucznia w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na opublikowanie niezbędnych danych osobowych związanych z ogłoszeniem wyników na stronach SP27 i FB szkoły.  Przesłane prace przechodzą na własność organizatora.

Biorąc udział w konkursie uczestnicy wyrażają zgodę na zastosowanie się do w/w zasad.

Zachęcamy Was  do wspólnej zabawy J!

Powodzenia!!!

Znalezione obrazy dla zapytania obrazki matematyka

Miesiąc20004

Visitor IP : 3.144.212.145 1 Unknown - Unknown