Rekrutacja 2019-2020 - składanie dokumentów

UWAGA WAŻNE!!!
Przypominamy, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klas I na rok szkolny 2019/2020 kończy się w PIĄTEK 15 marca o godzinie 15.00.
Do tego czasu należy złożyć w placówce pierwszego wyboru wygenerowany w systemie wniosek wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnianie kryteriów.
Anna Krause
przewodnicząca komisji rekrutacyjnej

R

E

K

R

U

T

A

C

J

A

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Trening mózgu w kl. IIB przy pomocy….sudoku!!!

Trening mózgu w kl. IIB przy pomocy….sudokuJ 

Sudoku – to wywodząca się z Japonii łamigłówka, która na świecie stała się prawdziwym szaleństwem. Jeżeli jeszcze jej nie znacie i zastanawiacie  się, czy warto ją poznać, podpowiemy Wam…. WARTO!!!!! Niektórzy z Nas pierwszy raz spróbowali jej dzisiaj i nie mogli się powstrzymać przed wypełnianiem kolejnych kwadratów (lekcja czy przerwa- to było bez znaczeniaJ). My wiemy doskonale  co robimy – trenujemy swój mózg!!!

Sudoku jest  połączeniem prostych reguł gry z intensywną gimnastyką szarych komórek. Rozwija wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia, a czasem również cierpliwość. Zasady Sudoku nie są skomplikowane - wypełniamy planszę cyframi w taki sposób, by  żadna z nich nie powtarzała się w kolumnach, wierszach i wydzielonych dodatkowo obszarach. Proste i niezwykle trudne zarazem. Coś o tym wiemy…..:)

Nasz umysł każdego dnia domaga się wysiłku. Jest naukowo udowodnione, że ludzie, którzy gimnastykują mózg… żyją dłużej i są sprawniejsi. Uczenie się i nabywanie nowych umiejętności – to w tym przypadku nie tylko przyjemna rozrywka, ale również niezwykle skuteczny sposób na podnoszenie sprawności naszego umysłu.

Nadeszła wiosna, czas kiedy po długich zimowych miesiącach przypominamy sobie o zapisach na siłownię, diecie, zdrowym odżywianiu czy  zumbie. Ale to neurony w naszym mózgu odpowiadają m.in. za fakt, że możemy mówić, uczyć się i widzieć. Aby wszystkie te procesy przebiegały sprawnie i bez zakłóceń musimy zadbać również o dietę i trening naszego mózgu. Należy więc go ćwiczyć, dobrze się odżywiać, a im wcześniej  zaczniemy -tym lepiej. My już pierwszy trening mamy za sobą! Panią Wiolettę również wciągnęło sudoku, bo każdą wolną chwilę spędzała z  kartką w dłoni rozwiązując łamigłówkę
J. Brawo!!!

                                                                                                                                   Było super !!!!!

 Uczniowie klasy IIb

wraz z. p.Pauliną, p. Wiolettą

i p.Anią (naszą nową praktykantkąJ)

Znalezione obrazy dla zapytania sudoku obrazy

 

 

Statystyka

Dzisiaj649
Wczoraj4683
Tydzień10082
Miesiąc30957
Wszystkie3523911

Visitor IP : 34.228.55.57 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb