Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Klasa 3b na „Dziadku do Orzechów” w nowej …kinowej odsłonie:)

Klasa  3b na „Dziadku do Orzechów” w nowej …kinowej odsłonie:)

W ubiegłym roku szkolnym mieliśmy niebywałą okazję obejrzeć przepiękny balet „Dziadek do Orzechów” wystawiony na deskach Opery Bałtyckiej. W dniu dzisiejszym  tj.4.12.2018r. obejrzeliśmy to niecodzienne widowisko w  wersji kinowej. Było cudownie świątecznie, magicznie choć chwilami mogliśmy poczuć dreszczyk emocjiJ.

Poznaliśmy piękną i wzruszającą historię młodej dziewczyny o imieniu Klara, która otrzymała od ojca chrzestnego złotą nić prowadzącą do tajemniczego świata, gdzie znajdował się magiczny klucz. Jednak ten cenny przedmiot został  jej wykradziony. Chcąc go odzyskać dziewczyna musiała przemierzyć niezwykłe krainy –  Kwiatów, Słodyczy, Śnieżynek i ….Zabawy.W  swojej trudnej i niebezpiecznej podróży towarzyszył  jej dzielny żołnierz  o imieniu Filip.  Aby przywróć ład i porządek w tym magicznym świecie, Klara musiała się wykazać nie tylko mężnym sercem, ale odwagą, odpowiedzialnością ,  wrażliwością i  mądrością.

Zarówno film jak i balet bardzo nam się podobał.  Ten nowy projekt Disneya, który jest interpretacją Dziadka do orzechów – zarówno baletu Czajkowskiego, jak i opowiadania E.T.A. Hoffmanna był  doskonałą okazją  by móc porównać i spojrzeć  na  te  "dzieła” z różnych perspektyw i uchwycić  zarówno różnice jak i piękno każdego z nich.

Gorąco polecamy film , tym którzy się jeszcze  nie zdecydowali….:)

WARTO!!!

Kinomani z kl.3b

Dziadek do orzechów i cztery królestwa

Statystyka

Dzisiaj1145
Wczoraj3958
Tydzień5103
Miesiąc66967
Wszystkie3459440

Visitor IP : 52.91.176.251 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb