Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Klasa IIIb na tropie wiosny w…. ptasim świecie!!!

Klasa IIIb na tropie wiosny w…. ptasim świecie!!!

Dnia 13.03.2019r .wzięliśmy udział w niecodziennych zajęciach przyrodniczych w gdańskim Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej. Warsztaty odbyły się pod hasłem: „Na tropie ptaków”.

            Ptaki to jedne z najbardziej niezwykłych zwierząt na świecie. Z jednej strony łatwe do usłyszenia…. mieliśmy okazje ich posłuchać , z drugiej zaś bardzo skryte. Znaleźliśmy  wśród nich takie, które całe życie spędzają w miejscu wyklucia jak i te, które co roku pokonują tysiące kilometrów. Poznaliśmy  takie, które ciężko będzie zobaczyć, jak i takie które dostrzeżemy łatwo nawet w leśnej gęstwinie. Oprócz bardzo ciekawej prezentacji, opowieści i wielu ciekawostek na temat ptaków, które przekazał nam pan Marcin…. udaliśmy się do lasu na ich obserwację. Wszyscy odpowiednio ubrani i wyposażeni w lornetki udaliśmy się na poszukiwania tych wspaniałych i zadziwiających  „ skrzydlaków”.

Na koniec bawiliśmy się świetnie w lesie z  dwiema  pluszowymi sikorkami…. bogatką i modraszką. Miały dla nas wiele ciekawych zadań do wykonania. Taka lekcja przyrody była bezcenna! To miejsce  na  pewno  jeszcze odwiedzimy!!!

Młodzi ornitolodzy z kl.IIIB

Wraz z panią Pauliną i p.Kają

Znalezione obrazy dla zapytania sikorka obrazy

 

Statystyka

Dzisiaj485
Wczoraj938
Tydzień1423
Miesiąc51209
Wszystkie3726565

Visitor IP : 34.229.76.193 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb