Rekrutacja 2019-2020 - składanie dokumentów

UWAGA WAŻNE!!!
Przypominamy, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klas I na rok szkolny 2019/2020 kończy się w PIĄTEK 15 marca o godzinie 15.00.
Do tego czasu należy złożyć w placówce pierwszego wyboru wygenerowany w systemie wniosek wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnianie kryteriów.
Anna Krause
przewodnicząca komisji rekrutacyjnej

Młodzi detektywi z Kl. IIIB w ECS na tropie…. historii Solidarnośc

Młodzi detektywi z Kl. IIIB w ECS na tropie…. historii Solidarności!!!

Dnia 14.03.2019r wcieliliśmy się w role detektywów i tropiliśmy zgubę tajemniczej pani W. Realizując kolejne zadania, odkrywaliśmy kamienie milowe polskiej drogi do wolności, m.in. powody, dla których w sierpniu 1980 roku wybuchł strajk w Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Co istotne, tylko współpracując, jako młodzi detektywi mogliśmy odnaleźć odpowiedzi do wielu ciekawych zagadek/zadań, które przygotowała dla nas p. Monika, prowadząca zajęcia.

Pracowaliśmy z mapami, analizowaliśmy wiele dokumentów i materiałów zdjęciowych, korzystaliśmy z wielu narzędzi interaktywnych w przestrzeni wystawy oraz zwiedziliśmy „serce” siedziby ECS czyli wystawę stałą, dedykowaną historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Bardzo podobała nam się prezentacja  historii Okrągłego Stołu. Poznaliśmy nie tylko biogramy uczestników i obserwatorów obrad, ale mogliśmy też przysiąść przy okrągłym stole i przez chwilę przenieść się do Pałacu Namiestnikowskiego w Warszawie.

Młodzi detektywi historii z kl.IIIb

Wraz z p. Pauliną i p. Kają

Znalezione obrazy dla zapytania obrady okraglego stolu obrazy

Visitor IP : 18.206.168.65 1 Unknown - Unknown