Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Powitanie wiosny w klasach O-III

Powitanie wiosny w klasach O-III

Astronomiczną wiosnę witaliśmy  już dziś 20 marca 2019r. Rozpoczyna się  ona w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego. Z każdą kolejną dobą dzień jest dłuższy a noc krótsza. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w 2019 r. przypada jutro,  21 marca. I choć pogoda bardziej przypomina czasami jeszcze jesień, to w kalendarzu zagości już  dłuuugo oczekiwana przez wszystkich wiosna!!!

Ten piękny dzień postanowiliśmy przywitać…. wyjątkowo!!!   Wiosennie, radośnie, kolorowo i …zdrowo!!!  We wszystkich klasach wiele się dzisiaj działo!!!  Rozpoczynaliśmy zajęcia od zdrowego wiosennego śniadania , na którym królowały nowalijkiJ. Klasa IIIa  wybrała się nawet na zakupy do pobliskiego sklepu  w poszukiwaniu odpowiednich produktów… ćwicząc po powrocie  rachunkowośćJ. Były pyszne sałatki, szaszłyki owocowe/ warzywne; smaczne i zdrowe kanapki. Pachniało w klasach i na szkolnym korytarzu…. a jak smakowało!!!!! Samodzielnie wykonane kanapki smakują wybornie. Trzeba przyznać, że w każdej klasie byli zdeklarowani przyszli kucharze, którzy wykazywali nawet chęć uczestnictwa w programie „MasterChef Junior”!!! Trzymamy kciukiJ. Przypomnieliśmy sobie Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, rozmawialiśmy na temat  zasad bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków oraz  zasad Savoir-vivreJ.

Po pysznym i zdrowym wiosennym śniadaniu, wszyscy mieliśmy już mnóstwo siły i energii do działania!!! Klasy drugie wykonały piękne wianki i wiosenne portrety Pani Wiosny;  Pierwszaczki i Zerówkowicze również wykonali ciekawe i pomysłowe prace plastyczne dzięki którym zrobiło się  pięknie i kolorowo; klasa IIIb zmierzyła się dzisiaj z twórczością literacką i pisała wierszyki o tematyce wiosennej,  a nawet przeprowadziła….. „Wiosenną Sondę Uliczną”JJJ! Było to dla nas nowe, bardzo ciekawe i inspirujące  doświadczenie! Wiemy już jak wiosna wpływa na nasze samopoczucie; co w niej lubimy najbardziej, ale nawet jaki wpływ wywiera na zachowanie naszych kochanych …czworonogów!

Nie zabrakło kolorowych strojów, zabawy na świeżym powietrzu i spacerów w poszukiwaniu wiosennych oznak, w najbliższej okolicy. Pogoda nam dopisała, dlatego uznajemy ten dzień za bardzo udany, a wiosnę za, oficjalnie, już nam panującą!!!

Fotorelacja pod linkiem:

 https://drive.google.com/drive/folders/16rB6_hqQR4T2deDV2wIkUkvO_K3KwEn_?usp=sharing

Dziękujemy Nauczycielom i Rodzicom za pomoc i zaangażowanie przy realizacji w/w przedsięwzięcia,  a Dzieciom za wspaniałą zabawę!!!!

Organizatorki: Paulina Kulpaczyńska, Sandra Morawek  i Kaja Świderska

Statystyka

Dzisiaj1327
Wczoraj3356
Tydzień11641
Miesiąc61786
Wszystkie3935926

Visitor IP : 107.23.37.199 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb