Młodzi Naukowcy z kl.IIIB podczas Tygodnia Eksperymentów!!!

Tydzień Eksperymentów dobiegł końca. Wszystkie klasy spisały się na medal. My, uczniowie klasy 3b, aktywnie i twórczo wykorzystaliśmy cały ten czas.Codziennie odwiedzaliśmy młodych naukowców z klas 1-3, którzy zaprezentowali dużo niesamowitych doświadczeń. Jednocześnie staliśmy się prawdziwymi eksperymentatorami podejmującymi wiele prób do osiągnięcia sukcesu! Nasza wytrwałość i zapał zostały dziś docenione, kiedy to my mogliśmy podzielić się swoją wiedzą z kolegami i koleżankami. Magnesy i ich niesamowite właściwości były pierwszym przedmiotem naszych zainteresowań. Sprawdziliśmy jakie materiały poddawane są przyciąganiu. Czy plastik lub ciecz stanowi barierę dla pola magnetycznego? A także odkryliśmy, dlaczego wśród pozornie identycznych groszy tylko niektóre przyciągnie magnes (ponieważ po 2014 r. zmienił się ich skład, nie są już wytwarzane z mosiądzu, lecz ze stali powlekanej mosiądzem!).
Zainspirowani twórczością wynalazczyni Temple Grandin podjęliśmy wyzwanie poznania tajników skoku ze spadochronem. Eksperymentowaliśmy z materiałami, długością sznurków, masą obciążenia aż w końcu powstało wiele niepowtarzalnych modeli. Widok jak sunęły one w dół z pierwszego piętra wywarł na widzach i na nas samych ogromne wrażenie. W naszej klasie nie brakuje artystów, więc nie obyło się bez eksperymentów graficznych. Zaprezentowaliśmy obrazki 3D oraz
złudzenie Mullera -Lyera. Na sam koniec podjęliśmy się najtrudniejszego projektu. Własnoręcznie stworzyliśmy prawdzie miniaturowe pokoje Amesa!!! Praktyczne identyczne z tymi, które można oglądać w profesjonalnych parkach eksperymentów! Wywołaliśmy u naszych gości niezapomniane złudzenie optyczne oparte na zablokowaniu zdolności postrzegania głębi.

Doświadczenie i wiedza zdobyte podczas tygodnia eksperymentów na pewno nie będzie szybko zapomniana przez uczniów SP27!

Młodzi Naukowcy z kl. 3B

wraz  z p.Kają

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą i dziecko          Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, dziecko i w budynku          Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą i dziecko

Wczoraj1963