Światowy Dzień Geografa w klasie IIIB

Światowy Dzień Geografa w klasie IIIbJ

Dnia 04.04.2019r. obchodziliśmy w klasie  Dzień Geografa. Celem  warsztatów było kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy geograficznej; stwarzanie możliwości współzawodnictwa i osiągnięcia sukcesu; wykorzystywanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu oraz pogłębianie zdobytej wiedzy geograficznej o świecie.

Dzień Geografa został zorganizowany  w formie  grupowego turnieju „ Podróże te małe i duże”. Zadania związane były z geografią, turystyką i historią wielu regionów: były zagadki, oglądanie ciekawych filmików, tworzenie mapy myśli na temat danego Odkrywcy (Krzysztofa Kolumba; Vasco da Gama; Marco Polo i innych) oraz spotkanie i rozmowa  z gościem specjalnym ……p. Pauliną Malinowską, nauczycielem geografii, z naszej szkoły. Bardzo ciekawie opowiedziała nam o tym  czym jest geografia i czym zajmuje się osoba zwana geografem. Najlepsze, jak zawsze, były geograficzne ciekawostki. Pracowaliśmy metodą projektu z wykorzystaniem  map, globusów, atlasów, tablicy multimedialnej, modelu Układu Słonecznego i makiet wykonanych przez uczniów starszych klas. Na koniec naszej pracy odbyły się prezentacje poszczególnych zespołów oraz ich celebracja w postaci ……… wspólnych tańców z różnych stron świataJ.

Zajęcia były bardzo ciekawe, a wiedzą o otaczającym świecie zaskoczyliśmy nawet nasze Panie!!!

Uczniowie kl.IIIb

wraz z p.Pauliną i p.Kają

Fotorelacja znajduje się pod linkiem:

Znalezione obrazy dla zapytania ziemia obrazy

Wczoraj1963

Visitor IP : 52.14.8.34 1 Unknown - Unknown