Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego

9 maja w Europejskim Centrum Solidarności wręczono dyplomy i książki uczniom nagrodzonym w ogólnopolskim konkursie Wielki Maraton Czytelniczy. Gala odbyła się w trzech odsłonach:

„Spotkacie nowych przyjaciół” dla dzieci z klas II i III szkoły podstawowej;

„Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla klas IV-VI;

„W lustrze książki” dla uczniów klas VII-VIII i gimnazjów;

„Na literackim szlaku” dla szkół ponadgimnazjalnych.
Naszą szkołę, która jest współorganizatorem konkursu i gali, reprezentował pan dyrektor Adam Perzyński, a także współautorka formuły konkursu pani Małgorzata Niechwiedowicz oraz pani Ewa Pilarska, która pomogła przygotować to ważne czytelnicze wydarzenie.
Pierwszą część finałowej uroczystości wspaniale poprowadzili uczniowie klasy Va: Klara Horoń, Jakub Kreczman i Julia Peć. W części artystycznej swoim śpiewem zachwyciły nas Nel Ornowska (klasa Vd)
i Michalina Maciągowska (klasa VIIa). Dziewczętom akompaniowała pani Faustyna Hinc, która była też twórcą muzyki do pieśni wykonywanej przez Nel.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się autorzy książek dla dzieci: pani Wioletta Piasecka, pani Elzbieta Zubrzycka oraz pan Andrzej Perepeczko.
W roku szkolnym 2018/2019 do Wielkiego Maratonu Czytelniczego przystąpiło około 6 tysięcy uczniów z całej Polski i z jednej polskiej szkoły w Wielkiej Brytanii. W SP nr 27 w czytelniczych zmaganiach uczestniczyło 68 dzieci.
Wśród laureatów, wyróżnionych i finalistów nagrodzonych na gali znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły: Oliwier Sołoduch (klasa IIIb), Mikołaj Szmagliński (klasa IIIa) oraz Zofia Sokołowska (klasa VIb).
GRATULUJEMY!
Szkolni koordynatorzy konkursu:
M. Niechwiedowicz, J. Niwińska, E. Pilarska, A. Stężka

Statystyka

Dzisiaj1589
Wczoraj3571
Tydzień8630
Miesiąc92986
Wszystkie3857356

Visitor IP : 54.144.75.212 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb