Afternoon tea

Każdy z uczniów miał za zadanie przynieść filiżankę, spodeczek, łyżeczkę i serwetkę, by w tak elegancki sposób móc delektować się prawdziwą brytyjską herbatą. Dodatkową atrakcją były małe bułeczko SCONES upieczone przez mamy uczniów (serdeczne podziękowania dla pani Sylwii Filipowicz i pani Marty Prockiej), które uczniowie degustowali wraz z dżemami i marmoladami domowej roboty.

Ponadto uczniowie mieli również za zadanie przygotować scenki przedstawiające negatywne i pozytywne zachowania nie tylko przy stole, lecz również w kinie, w autobusie, wobec starszych itp.

Na zakończenie zajęć chętni uczniowie losowali symbole brytyjskie (które omówiliśmy na poprzednich lekcjach kulturowych), by w kilku słowach przypomnieć ich znaczenie w kulturze brytyjskiej.

Chciałabym bardzo podziękować pani Ewelinie Dropiewskiej i pani Sylwii Filipowicz, które dzielnie wspierały mnie podczas zajęć serwując uczniom herbatę i inne brytyjskie smakołyki. Uczniom zaś dziękuję za przygotowanie i zaangażowanie podczas zajęć.

Wychowawca klasy - Katarzyna Pająkowska-Dabrynin

Wczoraj1963