Hawajska lekcja w 4a

Na początku lekcji uczniowie mieli za zadanie dowiedzieć się czegoś na temat gościa, więc zadawali pani Marlene szereg pytań (ćwicząc przy okazji umiejętność zadawania pytań o podstawowe dane personalne).

Następnie pani Marlene przedstawiła krótką prezentację na temat Hawajów.

Każda z grup językowych klasy 4a przygotowała wcześniej informacje na temat Hawajów i niejednokrotnie dzieci zaskoczyły wiadomościami naszego gościa.

Z kolei pani Marlene wyjaśniła uczniom, co znaczy ALOHA (witaj / do widzenia) i MAHALO (dziękuję), na czym polega zwyczaj witania turystów wieńcem kwiatów LEI, co się jada (łącznie z małą degustacją) oraz jak wygląda erupcja wulkanu. Uczyliśmy się wymawiać nazwę tradycyjnej hawajskiej ryby: HUMUHUMUNUKUNUKUAPUA'A. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość nauczenia się tradycyjnego hawajskiego tańca HULA.

Dziękujemy pani Marlene Harker za wspólnie spędzony czas.

Katarzyna Pająkowska-Dabrynin wraz z uczniami 4a

Miesiąc19904