Zakończenie roku szkolnego 2017-18

r

u

Zdobądź flagę

Klasa 5 b na zajęciach z innowacji technicznej wykonywała grę planszową o nazwie „Zdobądź flagę". Polega ona na zdobyciu przez gracza flagi i dotarciu z nią do swojej bazy. Obecnie ten rodzaj gry znany jest młodzieży z gier komputerowych, rozgrywek paintballowych, a przede wszystkim z zabaw harcerskich. Nasi uczniowie samodzielnie wykonali poszczególne elementy gry, które posłużą innym dzieciom do nauki programowania bez komputera. Na pewno w tego typu grze przyda się taktyczne myślenie i dobra strategia.????
Uczniowie projektowali kostkę, pionki, flagę oraz pozostałe elementy w programie TinkerCad, które oczywiście zostały wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3D.  Testowanie gry było bardzo emocjonujące :)

Pomysł na stworzenie gry został zaczerpnięty ze stronyhttps://jedynkakoduje.blogspot.com/

Visitor IP : 23.20.236.61 1 Unknown - Unknown