PROCEDURA PRZYJMOWANIA UCZNIÓW NA TERAPIĘ LOGOPEDYCZNĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR27 W GDAŃSKU

1. Zajęcia logopedyczne organizuje się dla uczniów z zaburzeniami mowy, które powodują zakłócenia komunikacji językowej oraz utrudniają naukę.
  2. O udziale w zajęciach logopedycznych decyduje logopeda szkolny na podstawie badania diagnostycznego.
  3. Logopeda diagnozuje wszystkie dzieci z klas pierwszych i oddziału przedszkolnego we wrześniu każdego roku szkolnego.
   4. Objęcie ucznia zajęciami logopedycznymi wymaga pisemnej zgody rodziców/ prawnych opiekunów.
   5. Wyrażenie zgody jest równoznaczne z zobowiązaniem, że dziecko będzie uczęszczało na zajęcia regularnie. Każda nieobecność na zajęciach powinna być przez rodzica usprawiedliwiona.
   6. Trzy nieusprawiedliwione nieobecności dziecka na zajęciach logopedycznych powodują skreślenie z listy dzieci uczęszczających na terapię i objęcie terapią następnego dziecka oczekującego w kolejce i potrzebującego pomocy.
   7. Logopeda udziela rodzicom  wskazówek do pracy z dzieckiem  w domu za pośrednictwem zeszytów logopedycznych.
    8. Rodzice uczniów/ prawni opiekunowie mając na celu dobro dziecka zobowiązani są do regularnego kontynuowania terapii logopedycznej i wykonywania zalecanych przez logopedę ćwiczeń z dzieckiem w domu( materiał do ćwiczeń otrzymują dzieci podczas zajęć).
   9. Rodzice uczniów/ prawni opiekunowie mogą uzyskać informacje o postępach dziecka w terapii w trakcie indywidualnych spotkań z logopedą oraz w czasie dyżurów pełnionych podczas konsultacji nauczycielskich zgodnie z harmonogramem konsultacji.
   10. Dzień tygodnia, godziny, częstotliwość zajęć ustala logopeda.
    11. Udział ucznia w zajęciach logopedycznych trwa do czasu złagodzenia bądź wyeliminowania  zaburzeń stanowiących powód objęcia ucznia pomocą.
    12. Uczeń może zostać wypisany z zajęć wyłącznie na pisemny wniosek rodzica.
13. Terapia logopedyczna obejmuje dzieci z klas 0-III. W przypadku wolnych miejsc uwzględniane są także dzieci z klas IV-V,  po uprzedniej konsultacji z logopedą i rodzicem.

Dzisiaj1938

Visitor IP : 18.119.131.178 1 Unknown - Unknown