JAK DOSTAĆ SIĘ DO SZKOŁY ŚREDNIEJ W 2019 ROKU?

PORADNIK DLA KANDYDATÓW I ICH RODZICÓW

pobierz poradnik

Drodzy Kandydaci, Szanowni Rodzice!

Na wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej może znaleźć się ograniczona, choć spora, liczba wybranych szkół. Wybierając swoje preferowane szkoły, można wybrać maksymalnie:

5 szkół publicznych w Gdańsku + 3 z Gdyni + 3 z Sopotu + 3 z powiatu kartuskiego + 3 z powiatu lęborskiego + szkoły niepubliczne bez limitu.

Uzupełniony, podpisany wniosek należy dostarczyć tylko do jednej szkoły: do szkoły pierwszego wyboru (niezależnie od liczby wybranych szkół i miast).

Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę zgromadzone przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były ustawione w sposób świadomy i przemyślany.

Visitor IP : 54.144.75.212 1 Unknown - Unknown