AHOJ!

1401953362942Piątego czerwca uczniowie klas piątych z uśmiechami przystąpili do wyjazdu muzealnego  w ramach projektu „Pomorskie-dobry kurs na edukację”. Rano pod naszą szkołę przyjechał autokar, którym szybko i sprawnie dojechaliśmy na wyspę spichrzy. Tam chwila dla foto reportera i rozpoczynamy pierwsze warsztaty z archeologii podwodnej. Tu uczyliśmy się pracy nurka, płetwonurka i wszystkich urządzeń pomocniczych przy wydobyciu podwodnym.

Najbardziej aktywnym uczniem był Kamil Bartodziejski, który wykazał się największą ilością trafnych odpowiedzi. Następnym warsztatem była praca flisaków uwidoczniona na barwnej historii Gdańska. Inną atrakcją było pokazanie pracy marynarza z ówczesnych czasów, oraz ćwiczenia na symulatorze żaglowca przystępującego do bitwy morskiej. Tu największym fanem był Rafał Nalewajek wraz z uwięzionym w dybach Kacprem Archackim. Po niezapomnianych wrażeniach udaliśmy się  na wspólny posiłek w niecodziennym muzealnym klimacie.

Skład naszej załogi to: Kacper Wasilewski, Agata Jaskólkowska, Kacper Archacki, Paulina Pawlak, Weronika Andruszkiewicz, Marek Buczko, Zuzia Jasińska, Gabriela Mandziara, Rafał Nalewajek, Jakub Czechowicz, Karolina Popławska, Adrian Pyźlak, Maksymilian Trojanowski, Piotr Zieliński, Marta Żeromska,  bosman Katarzyna Markiewicz, sternik  Patryk Zahaczewski.

GALERIA ZDJĘĆ :)

Visitor IP : 3.145.74.54 1 Unknown - Unknown