Kampania Wyborcza do Samorządu Uczniowskiego

KAMPANIA WYBORCZA DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przebiegały zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas podobnych wydarzeń w naszym kraju.

Kandydaci zebrali wymaganą liczbę głosów poparcia ( 10 ) i  złożyli Kartę Kandydata do opiekunów SU.

Ściany , tablice SU wypełniły się  plakatami i hasłami  wyborczymi. Kandydaci prezentowali swój program , tworzyli hasła wyborcze i rozdawali ulotki. Walczyli o każdy głos!

Decydującym elementem była debata wyborcza.Przy stolikach usiedli kandydaci stając „oko w oko” z przedstawicielami swoich wyborców.

W skrócie zaprezentowali raz jeszcze pomysły na życie szkoły. Następnie odpowiadali na pytania wyborców, którzy starali się uzyskać jak najwięcej informacji na temat sposobu realizacji haseł wyborczych. Kandydaci zwracali się również z pytaniami do kontrkandydatów . Dyskusja była ożywiona, ale , co cieszy szczególnie, pytania były merytoryczne i zachowano zasady dyskusji.

Gratulujemy Kandydatom odwagi przygotowania i umiejętności prezentowania swoich pomysłów. Do zobaczenia na debacie w przyszłym roku szkolnym.

Opiekunki SU

Faustyna Hinz