Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Tabletowa lekcja w SP 27

Podczas ferii zimowych nasza szkoła wkroczyła w nową epokę edukacyjną. Wszystko dzięki TABLECIARNI....

Planowana od dłuższego czasu przez pana Dyrektora Adama Perzyńskiego inwestycja obejmująca zakup 15 tabletów została zrealizowana!!! 

Tablety zostaną wykorzystane w realizacji Strategii SP 27 "Zrób krok w przód, żeby nie zostać w tyle" na lata 2016-2021,  budowanej w oparciu o Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta (plus priorytety RPO).

pobrane.jpg

Tablety dostały też cieplutkie ubranka - kolorowe pokrowce uszyte przez panią wicedyrektor :)

tabki.jpg

Szkolna TABLECIARNIA zaczęła funkcjonować na zajęciach języka angielskiego w klasach młodszych. Panie Agnieszka Jasińska i Magda Jurkiewicz wykazują się ogromną kreatywnością, przygotowując lekcje z wykorzystaniem aplikacji na tabletach, łącząc je z tradycyjnymi metodami nauczania.

Po szkoleniu Rady Pedagogicznej tablety będą częstym gościem na lekcjach przedmiotowych, zarówno w klasach młodszych, jak i starszych! 

A już jutro, w czwartek 10.03, w klasie 1a odbędzie się pokazowa tabletowa lekcja, na której obecny będzie prezydent Piotr Kowalczuk! Część zajęć z edukacji wczesnoszkolnej poprowadzi wicedyrektor Anna Krause, a część z języka angielskiego pani Magda Jurkiewicz. Zaprezentowane zostaną też możliwości, jakie otwiera przed nami rzeczywistość rozszerzona :)

 OFICJALNA NOTATKA PRASOWA:

Co robią tablety w szkole? Zobacz jak pierwszoklasiści będą uczyć się matematyki i języka angielskiego na pierwszej szkolnej Tableciarni. Jutro 10 marca o godz. 11: 15 w Szkole Podstawowej nr 27 w Gdańsku wraz z dziećmi korzystać z tabletów będzie Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Jutrzejsza tabletowa lekcja w klasie pierwszej w Szkole Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku przy ul Srebrniki 10 to początek nowego etapu edukacyjnego w gdańskich szkołach. Podczas pokazowej lekcji zaprezentowane zostanie, w jaki sposób można połączyć tradycyjne metody nauczania z najnowszą technologią. Czas na szkolną Tableciarnie.

-Prowadząc lekcje z tabletami, chcemy pokazać, że mogą one służyć nie tylko do gier i przeglądania stron www. Możliwość ich wykorzystania w edukacji jest naprawdę ogromna, mnogość darmowych aplikacji, sprawia, że każdą lekcje przedmiotową można przeprowadzić w sposób bardzo atrakcyjny dla ucznia bez względu na jego wiek - podkreśla Anna Krause wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 27 w Gdańsku. Należy oczywiście podkreślić, że nie chodzi o zastąpienie starych, sprawdzonych metod nauczania, a jedynie o ich wsparcie, pamiętając, że nie ma jednej drogi do osiągnięcia celu, jakim jest rozwój dziecka - dodaje Krause.

Lekcja pokazowa rozpocznie się o godz. 11: 15 w sali nr 16 na pierwszym piętrze w Szkole Podstawowej Nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku przy ul Srebrniki 10.
(...)

Szkołę Podstawową Nr 27 rodzice mogą odwiedzić i zapoznać się z jej ofertą podczas dni otwartych w najbliższą sobotę 12 marca. W ten dzień kolejne gdańskie szkoły podstawowe otwierają swoje drzwi dla rodziców i dzieci pięcioletnich i sześcioletnich. Tak by rodzice zobaczyli jak wygląda miejsce, w którym od nowego roku szkolnego edukację rozpoczną ich dzieci. Do dyspozycji rodziców będą nauczyciele oraz specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych. Będzie można zobaczyć jak wyglądają sale do nauki i zabawy i jaka ofertę dla najmłodszych przygotowały gdańskie podstawówki.

Statystyka

Dzisiaj2900
Wczoraj3951
Tydzień19913
Miesiąc57662
Wszystkie3450135

Visitor IP : 107.23.176.162 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb