Tabletowa lekcja w SP 27

OFICJALNA NOTATKA PRASOWA:

Co robią tablety w szkole? Zobacz jak pierwszoklasiści będą uczyć się matematyki i języka angielskiego na pierwszej szkolnej Tableciarni. Jutro 10 marca o godz. 11: 15 w Szkole Podstawowej nr 27 w Gdańsku wraz z dziećmi korzystać z tabletów będzie Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Jutrzejsza tabletowa lekcja w klasie pierwszej w Szkole Podstawowej nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku przy ul Srebrniki 10 to początek nowego etapu edukacyjnego w gdańskich szkołach. Podczas pokazowej lekcji zaprezentowane zostanie, w jaki sposób można połączyć tradycyjne metody nauczania z najnowszą technologią. Czas na szkolną Tableciarnie.

-Prowadząc lekcje z tabletami, chcemy pokazać, że mogą one służyć nie tylko do gier i przeglądania stron www. Możliwość ich wykorzystania w edukacji jest naprawdę ogromna, mnogość darmowych aplikacji, sprawia, że każdą lekcje przedmiotową można przeprowadzić w sposób bardzo atrakcyjny dla ucznia bez względu na jego wiek - podkreśla Anna Krause wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 27 w Gdańsku. Należy oczywiście podkreślić, że nie chodzi o zastąpienie starych, sprawdzonych metod nauczania, a jedynie o ich wsparcie, pamiętając, że nie ma jednej drogi do osiągnięcia celu, jakim jest rozwój dziecka - dodaje Krause.

Lekcja pokazowa rozpocznie się o godz. 11: 15 w sali nr 16 na pierwszym piętrze w Szkole Podstawowej Nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku przy ul Srebrniki 10.
(...)

Szkołę Podstawową Nr 27 rodzice mogą odwiedzić i zapoznać się z jej ofertą podczas dni otwartych w najbliższą sobotę 12 marca. W ten dzień kolejne gdańskie szkoły podstawowe otwierają swoje drzwi dla rodziców i dzieci pięcioletnich i sześcioletnich. Tak by rodzice zobaczyli jak wygląda miejsce, w którym od nowego roku szkolnego edukację rozpoczną ich dzieci. Do dyspozycji rodziców będą nauczyciele oraz specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych. Będzie można zobaczyć jak wyglądają sale do nauki i zabawy i jaka ofertę dla najmłodszych przygotowały gdańskie podstawówki.

Miesiąc20091

Visitor IP : 18.117.165.66 1 Unknown - Unknown