TORUŃ - wycieczka klas 4a i 5a

W dniu 25 maja 2015 uczniowie klas 4a i 5a wraz z wychowawcami wyjechali na jednodniową wycieczkę do Torunia.

DSC00930

Najpierw odwiedziliśmy Żywe Muzeum Piernika, gdzie zostaliśmy zapoznani ze sposobem wyrabiania tradycyjnych toruńskich pierników. Po teoretycznych zajęciach przyszła pora na praktyczne - każdy wykonał własny piernik, który po upieczeniu mógł zabrać jako pamiątkę do domu. Uczniowie mieli również możliwość poznania sposobu dekorowania pierników.

Po tych piernikowych zajęciach spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Toruniu opowiadając przy tym liczne historie z dziejów tego miasta.

Po obiedzie był czas na pamiątki.

Na zakończenie udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich, gdzie mogliśmy nie tylko poznać legendy, lecz również braliśmy aktywny udział w odgrywaniu legendarnych scenek.

Do Gdańska wróciliśmy wieczorem.

GALERIA ZDJĘĆ 1

GALERIA ZDJĘĆ 2