SZLACHETNA PACZKA 2013

szlachetna-paczka

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Tradycją naszej szkoły stał się udział

w ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA.

W tym roku nasz wybór padł na rodzinę z sześciorgiem dzieci, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej (opis rodziny - poniżej). Do dnia 5 grudnia 2013r. w bibliotece szkolnej będziemy przyjmować dary dla tej rodziny - wykaz (z podziałem na klasy) poniżej.

Dodatkowe potrzeby rodziny to:
dwa młodzieżowe plecaki szkolne
ręczniki
odkurzacz
laptop / komputer
buty zimowe
ubrania: dżinsy męskie czarne na wzrost 180cm (2 pary) i 170cm (1 para), dresy na 165cm wzrostu, bluza z kapturem męska na 170cm wzrostu oraz bluza i spodnie dziewczęce na wzrost 135cm
węgiel / opał na zimę

W związku z powyższym jednocześnie będziemy zbierać dobrowolne datki (darowizny można składać u p. Beaty Janeckiej i p. Ewy Pilarskiej w bibliotece szkolnej lub u p. Alicji Stężki w sali nr 6) na zakup najpotrzebniejszych rzeczy. Przede wszystkim chcemy zakupić bon upominkowy do sklepu obuwniczego (by dzieci same wybrały sobie pasujące im obuwie) oraz opłacić dostawę węgla na zimę (1 tona to około 800zł).
Liczy się każda złotówka!!!

Jeżeli ktoś z Państwa ma możliwość oddania niepotrzebnego sprzętu (odkurzacz, laptop / komputer) lub wspomóc potrzebującą rodzinę w jakikolwiek inny sposób, proszę o kontakt na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W imieniu potrzebującej rodziny serdecznie dziękujemy za każdy gest z Waszej strony!

Kod rodziny
POM-1503-052950

Opis rodziny
Pani Ania (42 l.) wraz z mężem panem Piotrem (48 l.) wychowują sześcioro dzieci: Daniela(17 l.), Kamila( 16 l.), Andrzeja (15 l.), Sylwię(14 l.), Michała (12 l.) i Jolę (6 l.).

Pani Ania pracowała jako sprzątaczka. Z powodu kłopotów ze zdrowiem musiała zrezygnować z pracy - w najbliższym czasie czeka ją operacja kolana, dodatkowo ma silne bóle głowy spowodowane nerwicą. Pan Piotr dwa miesiące temu zakończył pracę na budowie i pomimo wielu starań i poszukiwań nie może znaleźć pracy. Jeden z synów - Michał ma stwierdzone całościowe zaburzenie rozwojowe i wymaga leczenia. Wszystkie dzieci się jeszcze uczą, co napawa Panią Anię dumą i nadzieją na przyszłość.

Wielodzietna, ośmioosobowa rodzina mieszka w dwupokojowym mieszkaniu z kuchnią w bardzo skromnych warunkach. Opłaty mieszkaniowe( 990 zł ) znacznie przekraczają możliwości rodziny stąd zaległości w płaceniu i wzięty kredyt. Dochód na jedną osobę w rodzinie jest niski i wynosi około 157 zł.

Rodzina najbardziej potrzebuje odkurzacza (nie mają, a Pani Annie ciężko jest sprzątać ze względu na chorą nogę). Będą bardzo wdzięczni za buty dla dzieciaków oraz jedzenie.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

WYKAZ DARÓW - PODZIAŁ NA POSZCZEGÓLNE KLASY

KLASA 0a
herbata, konserwy mięsne, płatki śniadaniowe, słodycze, płyn do mycia naczyń

KLASA 0b
herbata, konserwy mięsne, płatki śniadaniowe, słodycze, szczoteczka do zębów

KLASA 1a
kawa, konserwy mięsne, płatki śniadaniowe, słodycze, szampon do włosów

KLASA 1b
kawa, konserwy mięsne, płatki śniadaniowe, słodycze, pasta do zębów

KLASA 2
makaron, ryż, konserwy mięsne, słodycze, papier toaletowy

KLASA 3
mąka, cukier, makaron, konserwy rybne, słodycze, środki czyszczące

KLASA 4
mąka, cukier, warzywa w puszkach, słodycze, środki czyszczące

KLASA 5a
olej, ryż, mleko, warzywa w puszkach, słodycze, płyn do płukania tkanin

KLASA 5b
olej, ryż, mleko, warzywa w puszkach, słodycze, proszek do prania

KLASA 6
dżem, olej, warzywa w puszkach, mleko, słodycze, mydło / żel myjący

UCZNIOWIE OTRZYMAJĄ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE WE WTOREK 26.11.2013R.

szlachetnapaczka

Visitor IP : 3.141.202.54 1 Unknown - Unknown