Rap z Neptunem

16 października uczniowie klas I i II, razem z paniami: Anią, Alą i Olą, uczestniczyli w koncercie edukacyjnym "Rap z Neptunem", który odbył się w Filharmonii Bałtyckiej.

Artyści opowiadali o jantarze, który od tysięcy lat przegląda się w morskich głębinach Bałtyku. Wraz  z nimi uczniowie wędrowali uliczkami starego Gdańska – spotkali kamienne postacie z gdańskich kamieniczek – Króla Zygmunta III, smoka i Św. Jerzego, starożytne boginie Atenę i Temidę a także Króla Mórz Neptuna z Trójzębem. Pojawiła się Panienka z Okienka z Bursztynowego Domku, słynny żeglarz Pan Kazimierz, dawni strażnicy miejscy – ceklarze – pilnujący porządku, figlarz – igielnik Balcerek z ulicy Igielnickiej. Wraz z Panienką, Panem Kazimierzem, Balcerkiem, cechmistrzami, czeladzią i Neptunem, bawiliśmy się przy piosence "Rap z Neptunem".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Visitor IP : 18.221.239.148 1 Unknown - Unknown