Telefony w szkole

TELEFON w życiu hmmm.... dziecka i rodzica!
Strefy wolne od telefonów :)
Od dzisiaj obowiązują w szkole
Strefy wolne od telefonów!
Należą do nich:
- Strefa dla Rodziców (akwarium)
- szatnia szkolna
- szatnie przy sali gimnastycznej
- sala gimnastyczna
- hamakownia
- biblioteka
- toalety
- stołówka
W tych miejscach obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów.

Temat używania telefonów jest bardzo trudny do rozwiązania. Strefy wolne od telefonów to pierwszy krok w walce z fonoholizmem.
Już niedługo poprzez GPE otrzymacie link do ankiety dotyczącej m.in. wykorzystywania telefonów przez dzieci.

Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że telefony to z jednej strony przekleństwo naszych czasów, z drugiej zaś, nasze funkcjonowanie bez nich wydaje się już niestety niemożliwe.
Miejmy świadomość, że używanie telefonów w szkole to jeden temat, drugi zaś to używanie ich poza szkołą, w domu, na ulicy.
Jestem zdania, że nie powinno się zabraniać jego używania, konieczna jest jednak rozsądna kontrola w jaki sposób jest on wykorzystywany.
Ostatnimi czasy borykamy się w szkole z cyberprzemocą.
Musicie drodzy Państwo mieć świadomość, że do komunikacji z dzieckiem wystarczy zwykły telefon.
Dając dziecku w prezencie smartfona z nieograniczonym dostępem do sieci tracicie kontrolę nad tym w jaki sposób będzie on wykorzystywany!
Już wkrótce Mikołaj przyniesie pod choinkę niejednego smartfona!
Czy macie Państwo świadomość w jaki sposób najczęściej jest, będzie wykorzystywany?
Ile czasu dziennie dziecko spędzi z nim czasu?
W jakie gry gra?
Czy telefon w nocy ładuje się czy może dziecko czeka, aż zaśniecie po to by "grać" do rana (niewyspane, zmęczone, często z tego właśnie powodu, idzie do szkoły)?
Czy wiecie Państwo jakiego języka dziecko używa w trakcie rozmów z kolegami, koleżankami?
Mieliście Państwo okazję poobserwować fejsy swoich dzieci? Jakie zdjęcia tam umieszczają? Jak niewybrednie potrafią komentować?
Czy znasz język sieci?
Czy wiesz, że Twoje dziecko nie zacznie czytać książek jeśli zabierzesz mu telefon, ale nie dasz dobrego przykładu?
ŻE to TY jako RODZIC odpowiadasz w jaki sposób smartfon Twojego dziecka jest wykorzystywany?
Jak wygląda wasza komunikacja w domu? Rozmawiacie jeszcze ze sobą czy już tylko piszecie do siebie?

ZMIANA PLANU OD 19.11.2018

UWAGA WAŻNE!!!!
360ee4873d6a8e6a43c1a79b4c170e0e.png
Informujemy, iż od dnia 19.11.2018 (poniedziałek) będzie obowiązywał nowy plan lekcji.
Modyfikacje planu wynikają ze zmiany nauczycieli matematyki w klasach 4a, 4c, 5a, 5c, 5d, a także zmiany nauczyciela języka angielskiego w klasach 5c oraz 5a i wychowawcy w klasie 5c.
NOWY PLAN LEKCJI ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ:

Wietrzenie Szaf 2018

63e23d33f364038d98e05dbb0c302ed0.pngDrodzy Nauczyciele i Rodzice,

Zachęceni sukcesem niesienia pomocy potrzebującym przez wiosenną akcje "WIETRZENIE SZAF" sprzątamy nasze szafy ponownie :)

CO ROBIMY: ODDAJEMY UBRANIA (pamiętajmy aby były czyste i niezniszczone)

Czytaj więcej: Wietrzenie Szaf 2018

Zmiana planu lekcji od dnia 08.10.2018 r.

fe726f831c7b676ab70aa7d7f14059eaW związku ze zmianą nauczycieli uczących przedmioty: język hiszpański oraz chemia, od dnia 08.10.2018 r. będzie obowiązywał zmieniony plan lekcji.

Zmiana dotyczą głównie klas: 8a, 8b, 7a, 6b, 5a.

Plan zostanie opublikowany w najbliższy weekend.

Prosimy wszystkie klasy o sprawdzenie planu, gdyż korekcie uległy sale lekcyjne.

Anna Krause, wicedyrektor

Wygrana w Budżecie Obywatelskim 2019!!!

Szanowni Państwo! nie wiem czy zaskoczę Was informacją.

Wygraliśmy!!!! Wygraliśmy!!! 5. wygrany Budżet Obywatelski.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili kilka minut na oddanie głosów.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Visitor IP : 54.234.228.78 1 Unknown - Unknown