Mali ratownicy medyczni w kl 1b!

W naszej  klasie odbyły  się dzisiaj zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dzięki uprzejmości p. Darka (ratownika) uczyliśmy się  właściwych zachowań, sposobów reagowania i najważniejszych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wiemy już jak odpowiednio ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej; prawidłowo wezwać karetkę oraz  jak  należy wykonać masaż serca. Mogliśmy nawet zobaczyć defibrylator!

Tego typu zajęcia kształtują zachowania prospołeczne oraz przygotowują dzieci do samopomocy przez wyposażenie ich w umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Termin wizyty nie był przypadkowy, bo właśnie dzisiaj, 21 listopada, omawialiśmy Prawa Dziecka a jednym z nich jest prawo do….. opieki medycznej!

Dziękujemy Panie Darku za wspaniałe warsztaty i poświęcony nam czas!!!

Wdzięczni „Dziecięcy eksperci” z kl 1b

wraz z wychowawczynią

Znalezione obrazy dla zapytania pierwsza pomoc w szkole zdjecia

Visitor IP : 3.129.67.26 1 Unknown - Unknown