Klasa IIB z wizytą w Radio Gdańsk

Klasa IIB z wizytą w Radio Gdańsk!

Dnia 20.11.2017r. nasi młodzi dziennikarze z klasy IIB udali się na wycieczkę do siedziby Radio Gdańsk. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w radiu.

Po obiekcie oprowadzał nas Pan Michał. Bardzo ciekawie opowiadał o historii powstania radia; wskazał dokładnie gdzie znajdują się nadajniki emitujące program radia oraz w jakich miastach można słyszeć audycję tej rozgłośni. Następnie przeszliśmy do pomieszczenia zwanego płytoteką, w którym zostały zebrane liczne zbiory utworów muzycznych (około 33 tysięcy), zapisanych w formie analogowej, na płycie CD oraz cyfrowo. Mogliśmy usłyszeć zarejestrowane pierwsze strzały jakie padły z pancernika Schleswig-Holstein 01.09.1939r. na Westerplatte rozpoczynające II wojnę światową. Najciekawszym punktem wycieczki było zwiedzanie studia  nagrań.

Na korytarzach radia znajdowały się gabloty, w których wyeksponowane były stare odbiorniki radiowe i różne inne przedziwne sprzęty związane z funkcjonowaniem rozgłośni. Właśnie te pomieszczenia wzbudziły nasze największe zainteresowanie  bo mogliśmy po raz pierwszy w swoim życiu zobaczyć prawdziwy mikserski stół emisyjny oraz mnóstwo innych urządzeń potrzebnych w pracy realizatorów dźwięków. Byliśmy pełni podziwu dla ludzi, którzy potrafią obsługiwać te setki pokręteł i suwaków (Brawo Pani Małgosia:). Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie działów redakcyjnych i koordynacji, gdzie dziennikarze i realizatorzy przygotowują audycje oraz ustalają terminy swoich zajęć. Na koniec zobaczyliśmy Studio Koncertowo-Nagraniowe w którym to swoje utwory nagrywała m.in. Shakira.

Wycieczka zakończyła się wspólnym zdjęciem pamiątkowym.  Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni i z entuzjazmem wychodziliśmy z rozgłośni, rozmawiając o swoich wrażeniach ze zwiedzania.

Dziękujemy Pani Kasi i Pani Kai

za opiekę podczas wycieczkiJ

Uczniowie kl IIb

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy.

Visitor IP : 3.142.197.212 1 Unknown - Unknown