Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Teatrzyk Kamishibai i aktorzy z klasy IIB!!!

Teatrzyk Kamishibai  i aktorzy z klasy IIB!!!

W dniach 26-28.03.2018r omawialiśmy w klasie lekturę Karolcia.  Hmm…można by rzec, że to nic takiego nadzwyczajnego , przecież  wiele lektur omawiamy. Jednak ta zapadnie nam szczególnie w pamięci nie tylko za sprawą magicznego koralika, którego właścicielem chciałby zostać każdy z Nas, ale dzięki  nowej formie pracy pedagogicznej. Otóż zajęcia zostały przeprowadzone przy pomocy tzw."magicznej skrzynki' Teatru Kamishibai. Teatr Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to specjalny sposób czytania lub opowiadania wywodzący się z Japonii, wykorzystujący kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. „Magiczna skrzynka” - parawan Kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę słuchających opowiadanej historii. Różne tempo zmian ilustracji to charakterystyczna cecha Kamishibai, dająca wrażenie ruchu. Teatr obrazkowy  jest doskonałym narzędziem ułatwiającym naukę czytania i opowiadania.

Dlatego też nasza Pani Paulina poprosiła nas abyśmy „puścili wodze fantazji” stworzyli własne, niepowtarzalne i magiczne historie tego niewielkiego przedmiotu mającego jednak ogromną moc  i zaprezentowali je w naszym Teatrzyku Kamishibai. Pomysł bardzo się Nam spodobał  dlatego z ogromną radością i zapałem zabraliśmy się do tworzenia opowiadań. Jak zawsze stanęliśmy na wysokości zadania i stworzyliśmy wiele ciekawych, twórczych i niestworzonych historii koralika (jedna nawet dotyczyła naszej klasy i Pani PaulinyJ). Wszystkie prace zostały zebrane w celu stworzenia kroniki!  Mamy już  pomysły na kolejne projekty z wykorzystaniem „magicznej skrzynki”.

Niedługo czeka Nas kolejna japońska lekcja z wykorzystaniem ….lalek i latawców!!!

Oj, będzie się działo!!!!

 Uczniowie kl.IIb

Znalezione obrazy dla zapytania teatrzyk kamishibai obrazy
     

Statystyka

Dzisiaj2873
Wczoraj3951
Tydzień19886
Miesiąc57635
Wszystkie3450108

Visitor IP : 107.23.176.162 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb