Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Kącik Małego Naukowca - luty

We środę 21 lutego odbyła się nasza kolejna lekcja doświadczalna. Ty razem mieliśmy zająć się hologramem. Nazwa wydawała nam się niezwykle tajemnicza.

edufun luty18

Na początku zajęć pan, który  przeprowadzał lekcję, przedstawił nam krótką historię obrazu: mówił o rysunkach znajdujących się w jaskiniach w Lascaux, opowiedział o malarstwie, fotografii – oglądaliśmy aparaty fotograficzne, pierwszych filmach i ich twórcach - braciach Lumiere, a potem o filmach 3D, 5D czy 7D. Tak doszliśmy do hologramu czyli trójwymiarowego wizerunku obiektu, który mogliśmy oglądać w przestrzeni. Aby stworzyć hologram potrzebny był nam tablet lub telefon komórkowy i wyświetlacz. Zrobiliśmy go z przezroczystej płytki plastikowej, którą zagięliśmy tak, że powstała nam figura złożona z czterech jednakowych trapezów. A potem już tylko podziwialiśmy przestrzenne obrazy: fajerwerki, wyładowania atmosferyczne, pływające ryby, tańczącą parę, planety i wiele innych. Były to bardzo ciekawe zajęcia.

Statystyka

Dzisiaj301
Wczoraj3359
Tydzień13810
Miesiąc57382
Wszystkie2875477

Visitor IP : 54.80.219.236 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb