Dzień otwarty w klasie II a

W dniu 19.01.2018r. gościliśmy w szkole nasze Babcie i Dziadków.

Do tej wizyty wszyscy starannie się przygotowaliśmy: wystroiliśmy salę, wykonaliśmy upominki, przygotowaliśmy quizy, konkursy oraz program artystyczny.

IMG 20180119 101735

W organizacji tego spotkania pomogły nam nasze Mamy (serdecznie dziękujemy). Na tę okoliczność upiekły pyszne, domowe ciasta, a Pani Daria, mama naszej koleżanki Mili, ćwiczyła z nami układy taneczne.

Uwaga!
Autorkę kokosowych ciasteczek prosimy o przepis!

Początkowo byliśmy nieco speszeni, ale szybko przełamaliśmy lody. Podczas quizu ortograficznego bezbłędnie rozwiązywaliśmy językowe łamańce. Takowe zadawaliśmy naszym bliskim. Popisaliśmy się także znajomością tabliczki mnożenia.

W części artystycznej z powodzeniem zaprezentowaliśmy tańce, piosenki i wiersze.

Kolejnym punktem programu były konkursy, podczas których Babcie i Dziadkowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą o upodobaniach wnuków, odpowiedzieć na trudne pytania „z przymrużeniem oka” oraz w jak najbardziej przystępny sposób opisać swojego wnuka lub wnuczkę.

Po konkursowych zmaganiach zaprosiliśmy naszych bliskich do klasowej kawiarenki. Pełniliśmy rolę gospodarzy i serwowaliśmy słodkości, kawkę i herbatkę.

IMG 20180119 102509

Na prośbę naszych gości, po części oficjalnej nadal śpiewaliśmy i tańczyliśmy, tym razem szanty. Do pląsów dołączył także Dziadek Wiktorii.

Było super!

Uczniowie z klasy II a i p. Małgosia