Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Uniwersytet Młodego Odkrywcy SQL 27

W sobotę 13 października o godzinie 12.00 miała miejsce inauguracja Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Dwudziestu ośmiu młodych studentow spotkało się w szkole nr 27 w Gdańsku, żeby odkrywać to co nieznane. W imieniu Pana Dyrektora przywitała malych studentow Pani Magda. Wszyscy byli przejęci. Jak na żaków przystało każdy na dobry początek otrzymał torbę i długopis oraz przypinkę z logo UMO.
Jako pierwszy wykład poprowadził Pan Sebastian. Tematem było pytanie: „Czy psy umieją mówić ludzkim głosem? Odkryliśmy, że mówić nie, ale na pewno głos ludzki rozumieją. Pan pokazał nam w jaki sposób pracuje z czworonogiem, co potrafi, jak może pomóc niepełnosprawnym ludziom. Było dużo pytań...


Po wykładzie odbyły się ćwiczenia w dwóch grupach. Pierwsza grupa przy pomocy Pani Renaty „łamała” sobie język i uczyła się kaszubskiego alfabetu. Odkrywała litery, których nie ma w języku polskim. Grupa druga przy wsparciu Pani Kasi i księdza Krystiana przygotowała kolorowe buźki z różnych produktów. Zaangażowanie było olbrzymie.
Bardzo dziekujemy wszystkim studentom za przybycie i zapraszamy na drugi zjazd w listopadzie.

 

Statystyka

Dzisiaj1148
Wczoraj3958
Tydzień5106
Miesiąc66970
Wszystkie3459443

Visitor IP : 52.91.176.251 1 Unknown - Unknown
Powered by CoalaWeb