Budujemy roboty

Od niedawna nasza szkoła weszła w posiadanie inteligentnych robotów o nazwie Jimu Robot. Są to to zestawy klocków zawierających jednostkę główną do sterowania, serwo silniki do poruszania robotem oraz czujniki. Elementy te pozwalają na tworzenie wielu rodzajów robotów o różnych kształtach, funkcjach i możliwościach przemieszczania się.
Uczniowie klas IV a i IV c bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach z programowania prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej. Całemu procesowi budowy robotów towarzyszy animowana instrukcja 3D, która pozwala obejrzeć pracę na każdym etapie, z każdej strony (poprzez obrót o 360 stopni). Możliwe jest to z poziomu aplikacji, dostępnej na telefon i  tablet.
Niebawem nasi uczniowie bedą programować stworzone przez siebie roboty. Dzięki aplikacji Jimu oraz dużej wyobraźni czwartoklasistów będzie można powołać do życia stworzone przez nich zwierzaki i maszyny.

Joanna Dulek

Visitor IP : 3.17.128.129 1 Unknown - Unknown