Obchody Święta Dnia Niepodległości 2016

Nasz poczet sztandarowy, reprezentował szkołę w uroczystościach przygotowanych przez Urząd Miasta Gdańska przy pomniku Józefa Piłsudskiego w Gdańsku- Wrzeszczu. W szkole natomiast odbył się apel z udziałem wszystkich klas naszej szkoły. Młodsze klasy przygotowały i zaśpiewały pieśni legionowe, które wiążą się z tym świętem .  Klasy starsze przedstawiły scenki ukazujące najważniejsze wydarzenia historyczne, związane z walką Polaków o niepodległość. Punktem kończącym było odśpiewanie przez klasę 0 hymnu narodowego. Apel wyglądał uroczyście a uczniowie odświętnie.

Galeria zdjęć- Obchody przy pomniku Józefa Piłsudskiego

Galeria zdjęć - szkolne obchody

11 listopada miało miejsce dalsze świętowanie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na paradzie z okazji Święta Dnia Niepodległości. Mimo pogody atmosfera była gorąca, a po paradzie każdy udał się na uroczysty obiad z pieczoną gęsią i rogalikami Marcińskimi.

Galeria zdjęć -Marsz Niepodległości

Jadwiga Trzcińska